Kasia umiera, a ja błagam o ratunek! Jej życie wyceniono na olbrzymie pieniądze...

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 117 094 osoby
4 861 210 zł (101,87%)
Zbiórka na cel
Ratująca życie operacja wady serca u prof. Hanleya w USA

Kasia Jędrasiak, 3 latka

Łódź, łódzkie

Wrodzone zwężenie zastawki pnia płucnego, wrodzona wada serca pod postacią atrezji zastawki płucnej, tetralogia Fallota, MAPCAs

Rozpoczęcie: 7 Grudnia 2018
Zakończenie: 31 Grudnia 2019

19 Listopada 2019, 10:42
Hurra! 100% na zbiórce dla Kasi!

Mamy dla Was najwspanialszą wiadomość! Zbiórka dla Kasi osiągnęła 100%!

Wielkie serca Pomagaczy sprawiły, że 20 marca Kasia przejdzie operację serduszka! Już niebawem dziewczynka wyleci do Stanów Zjednoczonych, gdzie najlepsi lekarze uratują jej życie. 

Patrzymy na zielony pasek i przecieramy oczy ze zdumienia. Ponad 4,5 miliona złotych – ta kwota na początku wydawała się nierealna. Teraz jest faktem – dzięki Wam!

Na naszych oczach wydarzył się cud, którego twórcą są Pomagacze! Dziękujemy i z całych sił trzymamy kciuki za Kasię! 

Kasia Jędrasiak

Pokaż wszystkie aktualizacje

18 Listopada 2019, 10:41
❗️Kasi czas się kończy... Ratunku!

Otrzymaliśmy dramatyczny apel od mamy Kasi – ten film musisz obejrzeć!

"Łzy same płyną po policzkach, kiedy myślę, że mogę nie zdążyć... Kasi czas się kończy, a ja wciąż nie mam pięniędzy, by zapłacić za potwornie drogą operację.

Nasza walka trwa już niemal rok. Jesteśmy coraz bliżej, ale wciąż brakuje 250 tys. zł!

Tak trudno jest prosić o pomoc po raz kolejny. Wiem, ile dobra otrzymaliśmy od ludzi, którzy otworzyli swoje serca na naszą tragedię i dziękuję za to z całego serca. Będę pamiętać o tym do końca życia...

Proszę, przekaż dalej mój apel, bo może jest jeszcze ktoś, kto nie słyszał o Kasi...".

Mama

11 Października 2019, 12:26
Dramat rodziców❗️Wzrosły koszty leczenia serduszka Kasi...

Mamy bardzo złe informacje! Dowiedzieliśmy się, że koszty leczenia w klinice w Stanford znacznie wzrosły. Przesłano nam nowy kosztorys, który jest wyższy aż o 900 tys. zł... 

Jesteśmy załamani. Chcielibyśmy obudzić się i usłyszeć, że to był tylko koszmarny sen. Dr Hanley z kliniki w USA to jedyny człowiek na świecie, który podjął się naprawianie serduszka Kasi. Nie mamy wyjścia – musimy zapłacić! Inaczej nasze dziecko umrze...

Kasia Jędrasiak

Osiągnęliśmy już tak wiele, ale znów uderzamy głową w mur. Czasem brakuje już sił, ale przecież Kasia tak bardzo nas potrzebuje. Błagamy Cię o pomoc – tylko tak możemy dalej walczyć...

Kasia musi żyć!

Rodzice

02 Października 2019, 13:37
❗️PILNE! Sytuacja jest dramatyczna... Kasia potrzebuje naszej pomocy

Jesteśmy zrozpaczeni… Byliśmy już tak blisko, ale niestety los znów postanowił rzucić nam kłody pod nogi. W ostatnim czasie kurs dolara znacznie wzrósł, co oznacza, że kwota zbiórki rośnie aż o 200 tys. zł. Właśnie teraz, kiedy byliśmy już tak blisko, otrzymaliśmy kolejny cios...

Czas ucieka, a my coraz bardziej boimy się o życie naszej córeczki. Stan serduszka jest zły, Kasia ma zasinienia pod oczkami i fioletowe paluszki, saturacje spadają. Nie możemy czekać, aż będzie za późno! 

Kasia Jędrasiak

Niedługo dr Hanley wyznaczy termin operacji, a do końca zbiórki brakuje jeszcze ogromnej kwoty. Nie mamy wyjścia – musimy raz jeszcze poprosić Cię o pomoc w ratowaniu życia naszego dziecka. 

Bądź z nami, pomóż ocalić serduszko Kasi!

17 Czerwca 2019, 12:17
❗️Boimy się o każdy dzień. Nasze dziecko się dusi!

Kasia jest po najnowszych badaniach! Niestety – saturacje cały czas są krytycznie niskie. W upały Kasia bardzo się męczy, jej organizm nie daje już sobie rady w takich warunkach. Coraz częściej pojawiają się zasinienia pod oczami. Paluszki są fioletowe –  jakby były przytrzaśnięte drzwiami. Noce coraz częściej są nieprzespane, Kasia czasem budzi się z histerią, bo jej organizm nie dostarcza jej odpowiedniej ilości tlenu. Nasze dziecko się dusi...

Czas działa na naszą niekorzyść. Aby dr Hanley wyznaczył nam termin operacji, potrzeba 80% całej kwoty! To oznacza, że brakuje  jeszcze około 700 tysięcy złotych, byśmy poznali datę! Boimy się o każdy dzień, bo bez operacji Kasia umrze.

Prosimy, pomóż nam ratować najcenniejsze, co mamy – życie naszej córeczki!

–rodzice Kasi

Kasia Jędrasiak

06 Maja 2019, 15:03
Niemal 4 miliony – to nowa cena za życie Kasi. Walka o serduszko trwa!

Kochani! Ze Stanford przyszły wspaniałe informacje — po negocjacjach szpital zgodził się dać rabat na operację ratującą życie Kasi! 

Nowy kosztorys jest niższy aż o 50%! To wielka ulga, ale nie możemy spocząć na laurach, ponieważ wciąż jeszcze wiele brakuje, by uratować serduszko Kasi! 

Rodzice Kasi pukają w każde drzwi, by ratować córeczkę, a my działamy razem z nimi. Nie poddajemy się, walczymy dalej, by życie Kasi mogło trwać!

Kasia Jędrasiak

20 Lutego 2019, 13:19
Ratujemy serduszko Kasi – walka trwa!

Kochani,

niestety – nie ma dobrych informacji, bo stan Kasi nie poprawia się. Serduszko jest bardzo słabe, usta robią się niemal fioletowe, pod oczami wciąż utrzymują się sińce. Nasze dziecko nie ma sił... Badanie wykazało saturacje na poziomie 65-70%, czyli na poziomie krytycznym. Wiemy, że im operacja odbędzie się szybciej, tym lepiej dla naszego dziecka.

Uderzamy w każde drzwi, aby pomóc Kasi. Niestety – wciąż drżymy ze strachu przed tym, że nie zdążymy. Prosimy raz jeszcze, pomóż nam trafić tam, gdzie czeka ratunek. 

–Gabriela i Witold, rodzice Kasi

Kasia Jędrasiak

Któregoś dnia na badaniu kontrolnym pielęgniarka zapytała mnie, czy aby przypadkiem Kasia nie jest bita. Łzy stanęły mi w oczach... Sińce pod oczami, sine palce i niemal fioletowe usta to objawy śmiertelnie poważnej wady serduszka!

Stan Kasi pogarsza się w bardzo szybkim tempie! Bez operacji będę świadkiem powolnej i bardzo bolesnej śmierci własnego dziecka. Niestety – w Polsce i w Europie nikt nie podejmuje się naprawienia serca Kasi. Jedynym człowiekiem na świecie, który dał nam szansę na ocalenie życia córeczki, jest dr Hanley z kliniki w Stanford w USA. Jeśli Kasia tam nie pojedzie – umrze...

Kasia Jędrasiak

Trzy ciężkie operacje w Polsce nie przyniosły większych efektów. Owszem, przedłużyły życie Kasi, ale nie uratowały go! Moje dziecko wciąż nosi w sobie bombę z nieodpalonym zapłonem. Badania potwierdzają, że jej stan się pogarsza. Moje matczyne oko też widzi swoje – bywają dni, kiedy Kasia nagle upada, bo nie ma siły już dalej iść. Bywa, że na schodach wyciąga w moją stronę rączki, bo pokonanie kolejnych stopni, to zbyt dużo dla niej. Słyszę, że oddech Kasi jest coraz bardziej płytki. Czuję, że jej życie przelewa mi się przez palce. Pęka mi serce, kiedy widzę swoje małe dziecko w tak złym stanie, ale właśnie to popękane matczyne serce zrobi wszystko, by walczyć!

Chociaż o wadzie dowiedzieliśmy się jeszcze w czasie ciąży, nikt nie przypuszczał, że po porodzie sytuacja stanie się aż tak dramatyczna. Kasię od razu zabrano do innej sali – na szczegółowe badania. Po jakimś czasie przyszedł mąż. Od samego progu widziałam, że coś jest nie tak. “Nie wiadomo, czy nasze dziecko przeżyje. W serduszku Kasi wszystko jest nie tak, jak powinno...”. Na wynikach badań widzieliśmy cały szereg diagnoz: wrodzone zwężenie zastawki pnia płucnego, wrodzona wada serca pod postacią atrezji zastawki płucnej, tetralogia Fallota. Poza tym Kasia ma niedorozwinięte obie tętnice płucne, przez co organizm jest niedotleniony, a Kasia robi się sina.

Kasia Jędrasiak

Nie byłam sobie w stanie nawet wyobrazić, jak to jest jednocześnie witać i żegnać własne dziecko. Leżałam z dala od Kasi i odchodziłam od zmysłów. Każdy szmer nadchodzący z korytarza powodował we mnie strach. Bałam się, że za chwilę, wejdzie ktoś, kto powie mi, że moje ukochane serduszko przestało bić… Na pierwszą operację lekarze zdecydowali się, kiedy Kasia miała niecałe trzy miesiące. Jedną z najgorszych rzeczy, jakie może doświadczyć matka, jest moment, kiedy lekarze zabierają dziecko na blok operacyjny, a ty nie wiesz, czy to nie jest ostatnia chwila, kiedy widzisz je żywe. Potem spędzasz kilka godzin pod białymi drzwiami sali, nie mogąc znaleźć sobie miejsca.

Kasia wróciła do nas, ale kiedy zobaczyłam, w jakim jest stanie, nie płakałam, a wyłam z rozpaczy nad jej łóżeczkiem. Czasem odwracałam wzrok, bo już nie mogłam patrzeć, jak cierpi. Cały mój świat leżał na ogromnym szpitalnym łóżku i walczył o życie. Na klatce piersiowej widziałam długą, czerwoną bliznę. Stan Kasi był bardzo zły, nie oddychała sama. Tonęła wręcz w kabelkach i rurkach. Z daleka ledwo było ją widać…

Kiedy wreszcie mogliśmy zabrać Kasię do domu, byliśmy równie szczęśliwi, jak i przerażeni. Jak opiekować się dzieckiem, które jest tak bardzo chore? Wiedzieliśmy, że jeśli przeoczymy choć jeden niepokojący sygnał, może stać się najgorsze. Czuwaliśmy nad Kasią dniami i nocami. Wsłuchiwaliśmy się w jej oddech. W nocy, zamiast patrzeć na spokojnie śpiące dziecko, ze strachem sprawdzaliśmy, czy nie stało się nic złego.

Kasia Jędrasiak

Bicie jej małego serduszka wyznaczało i wciąż wyznacza cały rytm naszego życia…

Niestety – w grudniu 2017 roku znowu trzeba było operować. Tętnice nie dawały rady, były zbyt wąskie, a krew nie dopływała do płuc. Kasia, choć miała już 1,5 roku, nie miała siły wstawać. Baliśmy się tak samo, jak za pierwszym razem, bo z takim strachem chyba po prostu nie da się oswoić. Nie da się przyzwyczaić do przerażenia, które towarzyszy w momencie, gdy odprowadzasz swoje dziecko na blok operacyjny, gdy razem z lekarzami znika w drzwiach sali. Operacja, co prawda pomogła, ale znów na chwilę… Rok później trzeba było ją powtórzyć. 

Kasia ma 2,5 roczku. Czasem pokazuje na swoje serduszko i mówi mi że, pan doktor je wyleczy. Ja wiem, że ani w Polsce, ani w Europie taki lekarz nie istnieje. Żaden nie podjął się operacji tak skomplikowanej wady. 

Wysłałam wszystkie wyniki Kasi do profesora Hanley’a z kliniki w USA – specjalisty, który operuje takie serduszka. W odpowiedzi otrzymałam cały plan leczenia i kwalifikację! Profesor m.in. rozszerzy tętnice płucne i usunie ubytek międzykomorowy. Wraz z kwalifikacją przyszedł kosztorys, który zwalił mnie z nóg – ponad 7 milionów za życie mojego dziecka! Przez chwilę myślałam, że takie pieniądze nie są realne do zebrania. Ja sama nie jestem w stanie ich sobie nawet wyobrazić. Dla Kasi uwierzyłam w cud...

Kasia Jędrasiak

Ta operacja to życie dla mojej córeczki. Jeśli się nie odbędzie, pozostaje mi czekać na dzień, w którym będę musiała żegnać własne dziecko. Jej serce to cały mój świat. Dopóki bije, będę o nie walczyć! Na dni w kalendarzu patrzę z przerażeniem. Nocami myślę tylko o jednym – by zdążyć z operacją, zanim stan Kasi pogorszy się zbyt gwałtownie!

Jestem tu, bo wiem, że tylko z Tobą mogę ratować życie mojego dziecka. Proszę, nie pozwól jej odejść...

-Gabriela, mama Kasi

––––––––––––––––––––––––––––––––

Zobacz reportaże o Kasi:

Pytanie na Śniadanie:

Kasia Jędrasiak

Onet.pl:

Kasia Jędrasiak

Uwaga! TVN:

Kasia Jędrasiak

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 117 094 osoby
4 861 210 zł (101,87%)