Siostry bliźniaczki od urodzenia walczą o zdrowie i sprawność... Podaruj szansę na lepsze jutro!

Kasia i Nastka Domożyrów

Siostry bliźniaczki od urodzenia walczą o zdrowie i sprawność... Podaruj szansę na lepsze jutro!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0445254
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Kasia i Nastka Domożyrów, 11 lat
Legionowo, mazowieckie
Zespół Downa, zaburzenie słuchu, hallux valgus, deformacja klatki piersiowej
Rozpoczęcie: 17 Stycznia 2024
Zakończenie: 17 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Nic nie zapowiadało, że Kasia i Nastka urodzą się chore. Cała ciąża przebiegała prawidłowo, a my odliczaliśmy dni do momentu, gdy będziemy mogli wziąć wyczekane bliźniaczki w ramiona. Niestety, w dniu porodu spadła na nas informacja o diagnozie, która zmieniła nasze życie raz na zawsze…

U Kasi i Nastki od razu po urodzeniu zdiagnozowano Zespół Downa. Niedługo później otrzymaliśmy diagnozę zaburzeń słuchu. Nasz córeczki nie mówią, bo nie słyszą prawidłowo. 

Ekaterina Domozhirova

Rozwój obu dziewczynek jest zaburzony. Porozumiewają się poprzez gesty, a w szkole uczą się komunikować poprzez system obrazków. Niestety, ze względu na ich stan zdrowia często chorują i przechodzą infekcje. 

Obydwie córki zmagają się także z problemami ortopedycznymi, które sprawiają, że powinny być objęte regularną i nieprzerwaną rehabilitacją. Potrzebują także opieki wielu innych specjalistów m.in. fizjoterapeuty, logopedy, psychologa czy terapeuty integracji sensorycznej.

Ekaterina Domozhirova

Tak bardzo chcielibyśmy móc usłyszeć z ust naszych córeczek słowa "mamo" lub "tato"... Tak bardzo chcielibyśmy, by mogły usłyszeć nasze pełne miłości i ciepła słowa. Niestety, do tego jeszcze bardzo długa i kręta droga.

Ku naszej rozpaczy, koszty specjalistycznej pomocy dla naszych córeczek są bardzo wysokie. Niezwykle ciężko jest nam udźwignąć tak duży ciężar finansowy samodzielnie. Prosimy o pomoc i wsparcie. Wierzymy, że z Waszą pomocą możemy podarować dziewczynkom szansę na lepszy rozwój i przyszłość.

Rodzice 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0445254
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki