By ciemność nie zniszczyła im życia - walczymy dalej!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 882 osoby
9 917 zł (12,26%)
Zbiórka na cel
Operacja ratująca wzrok – (wszczepienie implantu soczewki oka)

Kasia i Zuzia Richert

Gorzów Wielkopolski, lubuskie

Poważna choroba wzroku - Aniridia

Rozpoczęcie: 26 Lipca 2018
Zakończenie: 22 Września 2020

07 Maja 2020, 13:32
Trwa walka o wzrok Kasi i Zuzi!

Zuzia: Przez ostatnie miesiące, wraz z mamą, odwiedziłyśmy wielu lekarzy, specjalistów w dziedzinie okulistyki, na terenie całej Polski. Szukamy kolejnych szans, na dalsze leczenie. Czeka mnie jeszcze kilka operacji obu oczu. Jest to dla mnie bardzo ciężkie, bo choroba postępuje, a moje widzenie pogarsza się. W tej chwili występuje ryzyko powikłań, związanych z obecnym rozwojem moich oczu. Za około rok będę poddana operacji wszczepu specjalistycznych implantów, na wzór tych, które już ma moja mama. Ten „przymusowy” czas oczekiwania to dla mnie i mojej mamy szansa, na uzbieranie potrzebnej kwoty. 

Kasia i Zuzia Richert

Kasia, mama: W tej chwili niestety nie jestem już w stanie czytać bez użycia lupy. Należę jednak do osób nieustępliwych i ciągle staram się znaleźć „antidotum” na lepsze widzenie. Przez wiele ostatnich miesięcy konsultowałyśmy wzrok z kilkoma chirurgami oczu. Obecnie kontynuujemy zbiórkę. Czas koronawirusa uniemożliwia jednak organizację festynów lub wydarzeń, tym ważniejsze dla nas wsparcie darczyńców, którymi jesteście – niezwykła społeczności siepomaga.pl.

Ludzie o dobrych sercach podarowali nam nadzieję, która rośnie wraz z każdą wpłatą, choć najmniejszej kwoty. Ja i Zuzia jesteśmy Wam ogromnie wdzięczne i prosimy o dalszą pomoc...

Pokaż wszystkie aktualizacje

19 Lipca 2019, 15:47
Dziękujemy i wciąż prosimy o pomoc!

Moje oczy po operacji oczopląsu drgają już tylko w nieznacznym stopniu. To ułatwia moją codzienne życie, gdyż wzrok jest bardziej skupiony, a obraz ostrzejszy. Oboje oczu są w tej chwili przygotowywane (za pomocą specjalnych soczewek na gałkowych i okularów) do kolejnych zabiegów okulistycznych. Na te, z uwagi na duże ryzyko powikłań wprawdzie muszę jeszcze poczekać, lecz cieszę się tym co już osiągnęłam. Trzymajcie kciuki, abym dostała się do wymarzonej szkoły średniej. Będę dążyła do wymarzonego zawodu – lekarz weterynarii!

Moja mama natomiast najgorsze i najbardziej skomplikowane operacje ma już za sobą. Przeszła  kolejne zabiegi okulistyczne i teraz dostrzega różnice w codziennym życiu. Po kwietniowej operacji wszczepienia implantu w drugim, prawym oku, widzi dalej i ostrzej. W pracy jest teraz w stanie przeczytać skierowanie lekarskie swoich pacjentów i bez problemu ustawić odpowiednie parametry na urządzeniach fizjoterapeutycznych.

Drodzy Darczyńcy, to wszystko nie byłoby możliwe bez Waszej pomocy. Każdy z Was, darując choć jedną cegiełkę, pomagał nam dążyć do celu. Za to wszystko jesteśmy bardzo wdzięczne. Czekają nas jeszcze kolejne etapy leczenia, dlatego raz jeszcze prosimy, o dalsze wsparcie. Podarujcie nam kolejne cegiełki, co umożliwi nam dalszą walkę o poprawę stanu naszego wzroku.

-Kasia i Zuzia

Kasia i Zuzia Richert

20 Lutego 2019, 10:59
Leczenie Zuzi i Kasi

Drodzy Państwo,

nasza zbiórka trwa, więc chciałabym pochwalić się postępami w leczeniu. W tej chwili jestem już po trzech operacjach. Ostatnia była bardzo bolesna i czasochłonna, lecz to dzięki niej lewe oko wygląda zdrowo! Zobaczcie, proszę, jak się zmieniło! Choroba została tu zatrzymana, a widzenie poprawiło się. Teraz widzę dalej i ostrzej!
To wspaniałe uczucie pierwszy raz w życiu widzieć lepiej. Nie idealnie, nadal w dużą utratą widzenia, lecz lepiej niż przez całe dotychczasowe życie. Do czytania wprawdzie potrzebuję okularów, lecz jestem szczęśliwa, że jest to w ogóle możliwe! Przede mną jeszcze leczenie drugiego oka. Wiąże się to z kolejną serią operacji, kolejnym bólem i cierpieniem, ale będzie warto!

U Zuzi leczenie jest bardziej skomplikowane. Córka przeszła już dwie operacje na prawe oko. Jej leczenie jest we wcześniejszej fazie, ale mimo to już są widoczne pierwsze rezultaty. Oboje oczu miały pierwszą z dwóch serii operacji likwidujących oczopląs. Dzięki tym zabiegom źrenice nie drgają już tak bardzo w niekontrolowany sposób, jak było to dotychczas. Na Zuzię czeka jeszcze dalszy proces ratowania widzenia.


To wszystko jest możliwe dzięki Wam, drodzy Darczyńcy. Jesteście niesamowici! Nie znajduję słów, którymi mogłabym Wam wszystkim podziękować. Słowo DZIĘKUJĘ płynie z głębi mojego serca. Nigdy wcześniej nie doznałam tyle dobra od ludzi. To Wy sprawiliście, że życie mojej córki Zuzi i moje  zmienia się na lepsze. Wierzę, że wszystko się uda, i cały proces ratowania naszych oczu przed ślepotą powiedzie się. Pomogliście już w tak dużym stopniu. Proszę Was o jeszcze troszkę wsparcia, o kolejne cegiełki, dzięki którym nasze przyszłe życie nie będzie się już rysowało w czarnych barwach!


Dziękujemy, pozdrawiamy i prosimy o dalsze wsparcie!
Katarzyna i Zuzia Richert

Kasia i Zuzia Richert

Jesteśmy dopiero w połowie drogi po nasz wzrok. Nie możemy z niej zawrócić, bo jeżeli tak się stanie, oślepniemy. Zdawałyśmy sobie sprawę, że choroby są nieprzewidywalne, jednak nie sądziłyśmy, że koszt naszego leczenia aż tak wzrośnie. Chorujemy na poważną wadę wzroku – Aniridię. Leczenie rozpoczęłyśmy dzięki Wielkim sercom Pomagaczy. Niestety teraz okazuje się, że musimy poprosić o pomoc po raz drugi. 

Bez kontynuacji leczenia zostanie nam już tylko czekanie na dzień, w którym choroba oślepi nas całkowicie. Prosimy o pomoc jak matka i córka przerażone wizją całkowitej ślepoty, jak nastolatka, która chciałaby dorastać i żyć w „jasnym świecie”, jak bezradna matka samotnie wychowująca córkę. Jak ktoś, kto ma przed sobą wizję całkowitej ślepoty...

Kasia i Zuzia Richert

Aniridia to choroba, która wspólnie z wadami jej towarzyszącymi wyniszcza nasze oczy. Codziennie żyjemy w strachu przed tym, że któregoś dnia obudzimy się i zobaczymy już tylko ciemność. W tej chwili, „granicy” nie jesteśmy już w stanie  przesunąć bo Aniridia, krótkowzroczność, astygmatyzm, oczopląs i zaćma są w stadium na tyle zaawansowanym, że bez operacji stracimy wzrok!

Mamy bardzo poważną wadę wzroku, która na przestrzeni ostatnich miesięcy bardzo się pogłębiła i nadal postępuje. Niestety leczenie Aniridii oraz chorób towarzyszących jest bardzo skomplikowane i wymaga czterech zabiegów operacyjnych... Bez leczenia choroba zaprowadzi nas do całkowitej ślepoty. Boimy się, że z dnia na dzień będziemy musiały zrezygnować z dotychczasowego życia. I tak jest już coraz trudniej… Mama, jako pracownik poradni specjalistycznej zajmuje się rehabilitacją i fizjoterapią. Ja zaś staram się z całych sił, by poradzić sobie ze słabnącym wzrokiem w szkole. Choć bywa trudno, staram się nie rezygnować z moich pasji do tańca i zwierząt. Boimy się, że któregoś dnia stracimy to wszystko...

Chcemy, abyś poznał naszą historię, bo na tym etapie choroby nie jesteśmy już sobie w stanie same poradzić. Jesteśmy przerażone i bezsilne. Boimy się, że ślepota przyjdzie szybciej,  niż ratunek… Jeszcze niedawno myślałyśmy, że jedna operacja nam wystarczy. Niestety – życie bywa przewrotne. 

Kasia i Zuzia Richert

Kasia jest już po pierwszej operacji. Niestety – u Zuzi pojawiły się komplikacje. Okazało się, że pozostałości tęczówki są w ilości niewystarczającej do wykonania operacji. Nie było możliwości „naciągnięcia” tęczówki. Obecnie należy wykonać operację dużo droższą metodą! W przypadku Kasi, majowa operacja pierwszego oka początkowo powiodła się. Po kilku tygodniach od operacji pojawiły się jednak komplikacje. Niezbędne jest więc wszczepienie kolejnego implantu... Jesteśmy pełne nadziei, ale i strachu, ponieważ przed nami dalsza część batalii o wzrok, a do pokonania olbrzymia przeszkoda finansowa...

Prosimy o pomoc, bo tylko dzięki niej Mama nadal będzie mogła pomagać swoim podopiecznym  w przychodni rehabilitacyjnej. Pomoc, dzięki której mama nie straci pracy jako źródła naszego utrzymania. Dzięki której spełnię marzenie o zawodzie weterynarza... Dzięki której wreszcie przestaniemy się bać. Prosimy, nie zostawiajcie nas samych w tej walce...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 882 osoby
9 917 zł (12,26%)