Biegam i pomagam Martynowi uzyskać piękny uśmiech

Kefas JW Runner
organizator skarbonki

Na początku czerwca brałem udział w Festiwalu Biegów Polski Północnej we Wdzydzach. W ciągu weekendu miałem do pokonania 5 dystansów: 15; 10; 5; 21,1 i 1,6 km.

Jednym z moich celów było wsparcie zbiórki środków na leczenie protetyczne Martyna Karlinskiego, który od urodzenia choruje na niewydolność nerek i od ponad 20 lat jest po przeszczepie nerki. Jego stan zdrowia jest w miarę stabilny, ale niezbędne przy jego chorobie zażywanie leków negatywnie wpływa na stan uzębienia. Dlatego konieczna jest rozległa i kosztowna praca protetyczna zapobiegająca dalszemu rozwojowi choroby.  Martyn jest podopiecznym Stowarzyszenia Rodziców Wychowujących Dzieci Niepełnosprawne „Dziecko miłości” w Kaliskach niedaleko Starogardu Gdańskiego. Jak napisała mama Martyna, Anita: „Matki dzieci niepełnosprawnych pragną tylko, aby ich dzieci były zdrowe.” Pragnie, by jej syn mógł mieć uśmiech tak piękny jak jej serce. Nie dysponuje jednak odpowiednimi środkami na leczenie protetyczne.

W sobotę podczas Festiwalu Biegowego spotkała mnie ogromna niespodzianka. Jeszcze przed porannym biegiem okazało się, że do Wdzydz przyjechała busem spora grupa niepełnosprawnych dzieci i ich rodziców ze Stowarzyszenia „Dziecko miłości”. W tym gronie był również Martyn, dla którego późniejsze wejście ze mną na podium było ogromnym przeżyciem, oraz jego mama, którą znam już od wielu lat. Nie spodziewałem się tak dużej liczby kibiców. To było naprawdę miłe przeżycie.

Będę wdzięczny za wsparcie mojej skarbonki choćby nieznaczną kwotą.

Z góry dziękuję.

Piotr Albrecht

Wsparli

78,5 zł

Wpłata anonimowa

150 zł

Wpłata anonimowa

20 zł

Wpłata anonimowa

1 000 zł

Wpłata anonimowa

25 zł

Wpłata anonimowa

100 zł

Maciej

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Kefas JW Runner
Martyn Karliński, 29 lat
Naprawić to, co niszczy choroba
50%
1 500 zł Wsparło 9 osób CEL: 3 000 ZŁ