Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Łomianki, mazowieckie

Od 20 lat pomagamy osobom bezdomny i ubogim. Swoją działalność rozpoczęliśmy od dowożenia gorących posiłków, wydawanych bezdomnym przy Dworcu Centralnym.

Obecnie przez okres zimowy przygotowane przez nas ciepłe posiłki, straż miejska rozdziela pośród osób ubogich mieszkających na terenie Warszawy.

 
Prowadzimy wyspecjalizowane placówki, pomagające w wychodzeniu z marginalizacji i wykluczenia społecznego.
 
W pensjonacie socjalnym „Św. Łazarz” mieszka 120 bezdomnych mężczyzn. Rocznie w naszej placówce przebywa około 250 osób.
 
Każda zgłaszająca się osoba otrzymuje od Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej niezbędną pomoc. Jeśli nie posiadamy wolnych miejsc w placówce, zapewniamy posiłek, czystą odzież, a także informacje o innych organizacjach działających na terenie Mazowsza, które pomagają osobom bezdomnym.
 
W 2009 roku nowym Pełnomocnikiem Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej została wieloletnia współpracowniczka ś.p. o. Bogusława Palecznego założyciela misji, pani Adriana Porowska. Z ramienia Zakonu OO Kamilianów opiekę nad Misją sprawuje o. Hubert Bieniek.
 
Naszym marzeniem jest remont budynku, w którym chcielibyśmy zorganizować pomoc dla osób bezdomnych po leczeniu szpitalnym. W naszych planach mamy wolontaryjną pomoc lekarzy (np. internisty, dermatologa, chirurga) dla osób bezdomnych i nieubezpieczonych.

 
W Warszawie jest około 1700 miejsc w schroniskach i noclegowniach, a ilość bezdomnych szacuje się na 4500 – 8000 osób. Rodzi się pytanie, gdzie mają znaleźć schronienie pozostałe osoby? Od razu należy zaznaczyć, że dotychczas nie zostały wypracowane żadne metody dające wyniki w pełni odzwierciedlające skalę bezdomności w Polsce. Dlatego tak ważne jest istnienie placówek takich jak nasza.

Wpłaty

Ładuję...