Stowarzyszenie Kolorowe Damy

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Knurów, śląskie

KOLORUJEMY ŚWIAT PACJENTA ONKOLOGICZNEGO

Rak to choroba zagrażająca życiu, to trudny przeciwnik w leczeniu. Gdy pacjent dowiaduje się o diagnozie choroby nowotworowej to w jego przekonaniu wybrzmiewa ,,ja zaraz umrę”, ,,to wyrok śmierci”. Choroba dotyka wszystkich członków rodziny, destabilizuje jej dotychczasowe funkcjonowanie,  przeżywa ons kryzys egzystencjonalno-emocjonalny.

POMAGAMY CHORYM i ICH RODZINOM PRZEJŚĆ  PRZEZ TRUDNĄ DROGĘ LECZENIA

Działamy na terenia Śląska.

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie finansowe  misji działań naszego Stowarzyszenia Kolorowe damy.

,,Pomóż nam zmieniać świat chorego na lepszy i kolorowy, sprawmy im chwile radości.

Naszą MISJĄ jest

- Udzielamy wsparcia i pomocy pacjentom onkologicznym w trakcie diagnozy, leczenia i zdrowienia; na każdym etapie jego choroby. Wspieramy bliskich chorego.

- Odwiedzamy pacjentów w szpitalu, wnosimy uśmiech, kolory i podarki na święta.

- Udzielamy się w edukacji, propagujemy temat profilaktyki onkologicznej, organizujemy spotkania, eventy i prelekcje. Promujemy zdrowy styl życia.

,,Wdzięczność i uśmiech pacjenta jest bezcenny.”

Przez kilka lat funkcjonowałyśmy jako organizacja społeczna ,,Daj Coś Kolorowego”. By móc robić więcej i zwiększyć skalę naszej pomocy założyłyśmy Stowarzyszenie Kolorowe Damy. Jest nas pięć kobiet i mamy za sobą leczenie choroby nowotworowej. Wiemy, jak bardzo potrzebne jest wsparcie pacjentom, towarzyszenie im,  by mogli z kimś porozmawiać, by ich wysłuchano. Odwiedzamy  pacjentów w szpitalu, dzielimy się własną wiedzą i doświadczeniem, na różne okazje i święta obdarowujemy ich drobnymi upominkami, organizujemy spotkania dla amazonek, udzielamy się w różnych akcjach edukacyjnych i profilaktycznych. Mamy wiele energii i chęci do dalszego działania, lecz zapał to nie wszystko.  Jest coraz więcej osób chorujących i tym samym więcej potrzeb. Bez Waszego wsparcia finansowego nie damy rady. Jako zwykłe Stowarzyszenie, my członkinie działamy charytatywnie i głównie utrzymujemy się ze składek członkowskich, naszych wkładów oraz niewielkich darowizn.

https://radioccm.pl/rozmowa-dnia/rozmowa-dnia-malgorzata-bis

https://www.radioem.pl/doc/7279667.Bytom-Kobiety-dla-kobiet-Kolorowe-Damy-na-oddziale

https://rudaslaska.com.pl/i,kolorowe-damy-wywoluja-usmiech-na-twarzach-pacjentow-z-oddzialow-onkologicznych,100,1383434.html

Dlatego kochani prosimy Was o wsparcie, wierzymy, że Państwa pomoc pozwoli nam nadal działać i będzie ogromnym wkładem.Z góry dziękujemy Gosia, Aga, Beata, Iza i Renia

Każda Wasza złotówka to wymierna pomoc.

Prosimy PODAJ DALEJ byśmy mogły czynić wiele DOBRA

Naszym kolejnym przedsięwzięciem jest zorganizowanie w październiku marszu ,,Kolorowy marsz zdrowia”,  który ma na celu zachęcenie do badań uświadamiając, jak ważna jest profilaktyka. Oraz pokazanie, że ,,Rak to nie wyrok”, że wiele z nas zmierzyło się z nowotworem i nadal cieszy się życiem.

Pomogli

Ładuję...