STOWARZYSZENIE RODZINA KOLPINGA W TCZEWIE

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Tczew, pomorskie

Związek Diecezjalny Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej jest częścią Dzieła Kolpinga w Polsce oraz Międzynarodowego Dzieła założonego i ukształtowanego przez błogosławionego księdza Adolpha Kolpinga przed ponad 150-laty. Do 1939 r., w Diecezji Chełmińskiej, znane było jako Towarzystwa Czeladników Katolickich. Współcześnie są to samopomocowe organizacje parafialne zorganizowane jako katolickie, rodzinne i życiowe wspólnoty kształcenia i akcji.

Zasadniczym celem Dzieła jest zaszczepienie swym członkom umiejętności spełniania się w roli chrześcijanina w świecie, a tym samym w małżeństwie, rodzinie, pracy, czasie wolnym, Kościele, społeczeństwie i państwie. Dlatego Rodziny Kolpinga starają się prowadzić świetlice środowiskowe otwarte na potrzeby wszystkich grup wiekowych w parafii. Rodziny Kolpinga to katolickie wspólnoty wrażliwe na wszelkie potrzeby lokalnych społeczności.

W chwili obecnej Związek Diecezjalny Dzieła Kolpinga Diecezji Pelplińskiej łączy 14.  Rodzin Kolpinga w następujących parafiach: Chojnice (Fara), Człuchów (św. Jakub) Huta Kalna, Koronowo, Kramarzyny, Łeba, Łęczyce, Niewieścin,  Objazda,  Sasino, Swarożyn, Subkowy, Tczew (św. Krzyż), Rozłazino.