Rodzice Kordiana błagają o pomoc, by ulżyć synkowi w cierpieniu...

Zbiórka na cel: Leczenie w ośrodku naukowym w USA
Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 95 996 osób
3 889 659,27 zł (102,42%)

Kordian Mikulicz

Kisielice, warmińsko-mazurskie

Dystonia o podłożu immunologicznym, uszkodzenie genu VAC14

Rozpoczęcie: 14 Grudnia 2016
Zakończenie: 13 Stycznia 2017

20 Listopada 2017, 09:31
Czekamy na kolejne dobre widomości

Witam,

Otóż stan Kordiana znacznie się poprawił po terapii komórkami macierzystymi.

Udało nam się wprowadzić to lecznie. Jest to bardzo drogie leczenie lecz właśnie dzięki darczyńcom, można powiedzieć z całego świata, Kordian może otrzymywać komórki macierzyste.

Stan naszego syna porpawił się i to liczy się najbardziej.

W dalszym ciągu czekamy na pozytywne wyniki badań przeprowadzanych w USA. Niestety 2 próby okazały się niepowodzeniem i należy przeprowadzac kolejne. Okazuje si iż nie jest to takie łatwe.

Dla nas ważne jest to iż Kordian może czuć się lepiej i spokojniej oczekiwać dobrych wieści z USA.

W 2017 roku mimo brzydkiej pogody były pierwsze wakacje, które Kordian spędzał razem z nami. Jego stan na tyle porpawil się iż mogliśmy zrobić sobie kilkudniowa wycieczkę nad morzem.

Dodac możemy iż dzięki darczyńcom mogliśmy kupić synowi asystor kaszlu i zadbać o jego codzienną rehabilitacje. Jak pewnie wszyscy wiedzą są to potworne wydatki i bez tak wspaniałych ludzi jak darczyńcy nie udało by nam się to.

23 listopada wyjezdzamy na 4 podanie komórek.  

Będziemy to leczenie  chcieli kontynuować jak najdłużej tak jak tylko będzie to możliwe.

Kordian rozwija się prawidłowo. Można powiedzieć iż jak na razie choroba nie niszczy go, bynajmniej w widoczny dla nas sposób. Wiemy wszyscy że jest to nieznana choroba i nigdy nie wiadomo co może nas spotkać.

Pozdrawiam Kamil Mikulicz

Pokaż wszystkie aktualizacje

Lekarze wychodzą z sali Kordiana, jeden z nich nie wytrzymuje. Choć obyty z widokiem cierpiącego człowieka wybucha szlochem. Nawet dla niego, wijące się z bólu ciało dziecka, to za dużo. W sali zostali rodzice. Oni wyjść nie mogą. 

Panika w oczach najlepszych specjalistów, gdy nie mają jak pomóc dziecku, to najgorszy scenariusz. Cierpienie Kordiana jest silniejsze, niż medycyna. On z bólu umiera. Momentami Kordian wije się w spazmach, które utrzymują go na krawędzi omdlenia. Nie raz chcieliśmy, by stracił przytomność i tego wszystkiego nie czuł – wspomina ojciec chłopca. Jego głos się załamuje. 


Rozwijał się wspaniale. Był inteligentnym dzieckiem. Kordian Mikulicz każdego dnia uczył się nowych rzeczy, poznawał świat. Syn dumnych rodziców. Takie życie miało się niebawem skończyć. 3 piękne lata – tyle dostał od losu. Zupełnie nagle zaczęło się dziać coś bardzo niepokojacego. Kordianek potykał się, sprawiał wrażenie pijanego, zaczął się przewracać, obijać o meble. Bardzo się tego wystraszyliśmy – wspomina ojciec.

Misięczny pobyt w olsztyńskim szpitalu miał dać odpowiedź. Trzyletni wtedy synek strasznie przeżywał punkcje płynu mózgowo – rdzeniowego, pobieranie krwi, te wszystkie badania, rezonansy, tomografie.  Po każdym badaniu czuć było coraz większy niepokój lekarzy, bo każdy dzień eliminował kolejne możliwości i pomysły na to, co to za choroba.  Nasz synek zaczął zachowywać się jak opętany. Nie umiem tego opisać słowami... Jednego dnia lekarze sugerowali chorobę, a wyniki badań z dnia następnego mówiły, że znów są na złej drodze. Kordian krzyczał „boli, „nie chcę”, „tatusiu pomóż”, a ja stałem z rozdartym sercem i odwracałem wzrok, bo nie mogłem patrzeć, jak moje dziecko wykręca ból. Płakałem z bezsilności – wspomina ojciec ze łzami w oczach.

Na tym etapie szpital w Olsztynie się poddał. Lekarze zrobili wszystko, a nie dowiedzieli się niczego. Centrum Zdrowia Dziecka — jeśli oni Wam nie pomogą to już nikt – usłyszeli rodzice Kordiana. Wszystko zaczęło się od nowa. Mały chłopiec, który nic nie rozumie, a jedyne co czuje to ból całego ciała wykręcanego we wszystkie strony przez tajemniczą siłę, której nikt nie umie się przeciwstawić. Całe lata nauki, cała te medycyna nie umiała sprawić by 3- letni chłopiec przestał cierpieć? W Warszawie drugi rezonans i znów nic.

Lewodopa – to lek na parkinsona, który lekarze podali Kordianowi już w geście rozpaczy, okazał się zbawienny. W 2 dni potwornie bolesne napięcia ustąpiły, a chłopiec dostał tak wymarzone ukojenie. Na miesiąc! Po tym czasie koszmar powrócił. Większy, silniejszy, bardziej mroczny. Organizm chłopca odłączał kolejne funkcje, a ból tylko sie wzmocnił. Ciało wyginało się w nienaturalne pozycje, aż słychać było trzask miażdżonych stawów. Lekarze z pokoju Kordianka wychodzili załamani, ze łzami w oczach. Wtedy, jak mówi tata, wydarzyły się dwie najgorsze rzeczy w ich życiu. Pierwsza to śpiączka farmakologiczna, jako jedyna szansa wygranej z bólem, bo dziecko nie może tak cierpieć – uznali lekarze. Miały być 3 dni, a trwało to 1,5 miesiąca. Drugą najgorszą rzeczą były ostatnie w życiu wypowiedziane przez Kordiana słowa – „tato nie chce. Kocham Cię”!

Rodzice Kordiana trafili w końcu na człowieka, który zatrzymał spekulacje, przypuszczenia i w końcu odkrył przeciwnika. Profesor Rafał Płoski z Zakładu Genetyki Medycznej Warszawskiego Uniwersytety Medycznego przeprowadził skomplikowane badania i odkrył, że  za cały ból w życiu Kordiana jest odpowiedzialny wadliwy gen - VAC 14. Tym samym chłopiec został uznany za jedyny przypadek dziecka, które żyje z taką chorobą na świecie!

To ten przeklęty defekt jednego genu spowodował, dystonię, która szarpie ciało Kordiana, to on jest odpowiedzialny za to, że chłopiec śpi jedynie kilka godzin na dobę, nie mówi, nie przyjmuje pokarmów. Wcześniej w Warszawie stwierdzono uszkodzenie jąder podkorowych mózgu. Co to oznacza? Tyle że wszystkie pozostałe funkcje mózgu przebiegają normalnie. Jest świadomy, zna litery, rozumie, ale nie może zapanować nad swoim ciałem, które stało się dla niego bolesnym więzieniem. Mały, przerażony chłopczyk żyje w ciele, które nieustannie boli. Spięcia mięśniowe są tak silne, że nie jest w stanie nad nimi zapanować dorosły mężczyzna. Kordian komunikuje się z otoczeniem tylko poprzez ruch jednej nogi i to tylko wtedy gdy ból słabnie.

Ile szczęścia a ile przypadku było w tym, że na świecie znalazł się Beniamin, rodzice Kordiana nie wiedzą do dzisiaj. Beniamin to czterolatek z Michigan, który żyje z takim piętnem jak Kordian. Ma nad nim pewną przewagę. Jego rodzice, lekarze są bezpośrednio zaangażowani w badania genetyczne prowadzone na myszach, które zmierzają już do końca. Ich wielka determinacja poskutkowała terapią genową przygotowaną specjalnie pod chłopców. Rodzice Beniamina chcą, by w leczeniu wziął udział także pierwszy na świecie, zdiagnozowany chory – Kordianek. Wektor wirusowy specjalnie przygotowany pod kątem błędu zostanie wszczepiony w ciało chorego, a następnie zacznie kodować białko tak, by komórki nerwowe nie ulegały zniszczeniu. Kordian ma już 7 lat, 4 więcej niż Beniamin, i jego stan jest o wiele gorszy, dlatego szybkie leczenie w Stanach Zjednoczonych jest dla niego ostatnią i absolutnie jedyną szansą!

Jeśli można powiedzieć, że może być coś ważniejszego niż uratowanie życia dziecka to tylko tyle, że jeśli tych dwóch chłopców wygra, otworzy się szansa na pokonanie bólu dla wszystkich dzieci, które bez odpowiedniej diagnozy umierały dotąd w cierpieniu.

Prognozy są jedynym pocieszeniem w całej beznadziei choroby Kordiana. Jeśli uda się wziąć udział w programie Kordian ma szansę odzyskać dzieciństwo, mowę, kontrolę nad ciałem – ma szansę wyzdrowieć! Perspektywa tego, że nasz syn przestanie odczuwać ból i wróci do nas taki jakim był do 3 roku życia, znów wywołuje łzy. Boimy się nawet myśleć że może być inaczej, że może będzie musiał tak cierpieć dalej – mówią rodzice.

My już nie mamy siły i czasu prosić, my dosłownie błagamy o tę szansę. Patrzeć na własne dziecko, które zwija się w bólu i nie móc mu pomóc jest największym cierpieniem, jakiego może doświadczać rodzic. Pomóżcie nam zakończyć tę kaźń, która od 4 lat odbiera nam nasze życie i życie naszego dziecka.

Ładuję...

5 500 zł

Proteam

2 000 zł

Kuvings Polska

1 500 zł

AllNet24.pl

2 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia
1 000 zł

SCHWERLAST A.L.

912 zł

Tapicare

4 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia
600 zł

Wojstal producent garaży i eurogaraży

2 darowizny na tę zbiórkę, ostatnia

Pokaż więcej

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 95 996 osób
3 889 659,27 zł (102,42%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość