Może tempo pandemii zwolniło, ale nie zwalnia praca w Siepomaga.pl na rzecz wsparcia medyków niosących pomoc pacjentom polskich szpitali, domów pomocy społecznej, jednostek pogotowia ratunkowego i wszędzie tam, gdzie możemy liczyć na pomoc i opiekę w przypadku zagrożenia naszego zdrowia.
Od marca br. naszą „koronawirusową” zbiórkę wsparło ponad pół miliona (!) darczyńców, zebraliśmy 29,4 mln złotych!
Kiedy zaczynaliśmy tą akcję, nawet nie przypuszczaliśmy, że razem z Wami weźmiemy udział w największej zbiórce w historii polskiego internetu! To kolejny dowód, że naprawdę RAZEM mamy wielką MOC!
Wysłaliśmy już pomoc do 550 placówek. Z naszego magazynu kurierzy odebrali kilka tysięcy paczek, które były i są odpowiedzią na prośby, jakie trafiały do nas w czasie pandemii od lekarzy, pielęgniarek i ratowników z całej Polski.

Tylko w ciągu ostatnich 2 tygodni wysłaliśmy medykom:
- 586 000 rękawiczek jednorazowych,
- 194 250 maseczek ochronnych,
- 24 990 jednorazowych kombinezonów i 660 przyłbic.
Na prośbę lekarzy, którzy w ostatnich trudnych miesiącach opiekowali się pacjentami z ostrą niewydolnością oddechową wywołaną koronawirusem, zakupiliśmy 70 specjalistycznych urządzeń do wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej.

Do dzisiaj już 16 takich zestawów medycznych (rekomendowanych przez WHO do leczenia objawów COVID-19) przekazaliśmy do 6 szpitali.
Z urządzeń zakupionych przez Siepomaga.pl, które - jak mówią eksperci - w wielu przypadkach mogą uratować chorych z niewydolnością oddechową przed koniecznością intubacji, już mogą korzystać m.in. pacjenci:
- Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie (3 szt.)
- Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach (2 szt)
- Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu (2 szt.),
- Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej (Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii - 3 szt.),
- Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (Oddział kliniczny anestezjologii, intensywnej
terapii i leczenia bólu - 1 szt.)
- oraz Jednoimiennego Szpitala Miejskiego im. J.Strusia w Poznaniu (5 szt.).
Czekamy na dostawę kolejnych 54 urządzeń tego typu (produkowane są one przez firmę medyczną w Nowej Zelandii), które wkrótce wyślemy do następnych polskich szpitali.
Zobacz:
Siepomaga.pl dla Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu
Siepomaga.pl dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka
Siepomaga.pl dla Szpitala Miejskiego im.J.Strusia w Poznaniu