Ocalić płomień gasnącej nadziei – pomagamy Krzyśkowi!

Krzysztof Graczyk
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Roczna rehabilitacja

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Słoneczko
Krzysztof Graczyk, 34 lata
Liszki, małopolskie
Stan po rozległym niedokrwiennym udarze mózgu
Rozpoczęcie: 19 Marca 2019
Zakończenie: 19 Stycznia 2020

Opis zbiórki

Krzysztof w wieku 15 lat, na przełomie 2004 i 2005 roku, doznał rozległego lewostronnego, niedokrwiennego udaru mózgu. Przed udarem Krzyś był zdolnym, wysportowanym chłopcem. Choroba gwałtownie zmieniła jego życie. Przez wiele lat z uporem walczył o to, żeby odzyskać maksymalnie wiele z utraconych funkcji. W dużym stopniu to się udało, chociaż jego sprawność ruchowa pozostaje odległa od sprawności zdrowego człowieka.

Krzysztof Graczyk

Prawostronne porażenie pozostawiło ślady w zakresie ruchomości obu kończyn i całości mechanizmu ruchowego. Podobnie jest z możliwościami werbalnej komunikacji. Krzyś mówi i rozumie, ale nie bez trudności. Czyta krótkie komunikaty. 

Przez wiele lat jego rehabilitacja była wspierana przez przyjaciół i znajomych. Po 14 latach te środki zostały wyczerpane... Krzysztofa, ani jego rodziny, nie stać na stałe finansowanie rehabilitacji w wymiarze, jaki wynika z zaleceń specjalistów. 

Doświadczenia codziennego zmagania z chorobą oraz wsparcie, jakie sam otrzymywał sprawiły, że w 2013 r.  wraz z przyjaciółmi założył Stowarzyszenie "Krzysiek Pomaga Pomagać", które raz do roku organizuje akcję pomocową dla jednej wybranej osoby.

Krzysztof każdego dnia przekracza różne bariery funkcjonalne i społeczne, żeby pokazać innym, że niepełnosprawność można pokonać. Jednak obecnie, aby nadal mógł aktywnie uczestniczyć w życiu i wspierać innych potrzebujących, sam potrzebuje środków na dalszą stałą rehabilitację (terapię funkcjonalną, logopedyczną i neuropsychologiczną).

Krzysztof Graczyk

Cały swój wolny czas poświęcamy walce o to, by sprawność wróciła i, choć są na to siły, nie ma już pieniędzy. W imieniu Krzyśka prosimy Cię o pomoc, by Krzysiek mógł dalej walczyć.

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki