Choroba odebrała mi sprawność, ale nie marzenia! Pomóż mi je spełnić!

Krzysztof Herzog

Choroba odebrała mi sprawność, ale nie marzenia! Pomóż mi je spełnić!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0310409
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, zakup protezy nogi

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Krzysztof Herzog, 50 lat
Łaziska Górne, śląskie
Stan po martwiczym zapaleniu powięzi zakończonym amputacją udową lewostronną, ostre uszkodzenie nerek, ostra niewydolność oddechowa
Rozpoczęcie: 17 Lipca 2023
Zakończenie: 18 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Cześć, jestem Krzysiek i chciałbym Was prosić o pomoc. Jeszcze miesiąc temu byłem w pełni sprawnym, szczęśliwym mężem i ojcem trójki wspaniałych dzieci. Człowiekiem kochającym góry i wodę, spełnionym z wreszcie nabytym – wymarzonym hobby, czyli ogródkiem.

Los jednak zdecydował inaczej.

Podczas ataku dny moczanowej 17 czerwca, na którą choruję od lat, wystąpiły komplikacje i brak reakcji na podany antybiotyk. Czujność żony i szybka reakcja lekarza rodzinnego zakończona wizytą na SOR rozpoczęła moją walkę o nogę, jak i o niepracujące nerki. 

Krzysztof Herzog

Zlecone konsultacje międzyszpitalne zakończyły się na nefrologii, a następnie Szpitalu Miejskim w Jaworznie. Grupa fantastycznych lekarzy walczyła o CUD, czyli o to, by wygrać pierwotnie z sepsą, następnie już ze wstrząsem septycznym i martwiczym zapaleniem powięzi. 

Walka toczyła się już nie o nogę czy nerki, ale o MOJE życie. Wieczorem 23 czerwca, w Dzień Ojca, lekarze zadecydowali, że konieczna jest AMPUTACJA, by uratować moje życie!

Wszystko zakończyło się pomyślnie i pomimo przerzutów zakażenia na górne części ciała, mój stan był stabilny, choć ciągle zagrożony, Mimo to wciąż walczyłem na Intensywnej Terapii z niewydolnością wielonarządową i zakażeniem. W końcu zestaw przyjmowanych 9 antybiotyków przyniósł oczekiwane efekty. Czułem, że dostałem drugą szansę!

Krzysztof Herzog

Teraz czas podjąć wyzwanie życia z jedną nogą. Bardzo się staram, ale chciałbym być pełnosprawnym człowiekiem. Zmusza mnie to do prośby o Wasze wsparcie i pomoc, bo koszty zakupu protezy są ponad siły naszej rodziny. Zakup właściwej protezy pozwoli mi korzystać z pełni życia, być czynnym zawodowo pracownikiem i realizować moje hobby. 

Przede wszystkim chciałbym pokazywać dzieciom, że życie z niepełnosprawnością nie ma barier. Zanim choroba mnie okaleczyła, spędzaliśmy bardzo dużo czasu całą rodzinką od wędrowania po górach, zwiedzania nieznanego, zdobywania ciekawych doświadczeń, do morsowania.

Bez Waszej pomocy znacznie ciężej będzie mi realizować powyższe cele. Za każde okazane serce i życzliwość już teraz bardzo dziękuję!

Krzysiek

Krzysztof Herzog

Kwota zbiórki jest kwotą szacunkową

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0310409
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki