Ksawery nie może zostać sam w tej walce! Pomóżmy!

Ksawery Grochal

Ksawery nie może zostać sam w tej walce! Pomóżmy!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0259093
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, turnusy rehabilitacyjne, sprzęt medyczny

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Ksawery Grochal, 8 lat
Piła Kościelecka, małopolskie
Mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu połowiczego prawostronnego, wcześniactwo, dokomorowy krwotok stopnia IV, zawał pokrwotoczny, wodogłowie pokrwotoczne, stan po usunięciu zbiornika Rickhama
Rozpoczęcie: 22 Czerwca 2023
Zakończenie: 23 Grudnia 2023

Opis zbiórki

To miał być radosny czas oczekiwania na narodziny dziecka. Szybko zmienił się jednak w niepokój o zdrowie i przyszłość ukochanego synka. Tuż po urodzeniu Ksawcio przeszedł udar, w wyniku którego doszło do uszkodzenia mózgu, a w konsekwencji do mózgowego porażenia dziecięcego w postaci prawostronnego niedowładu spastycznego… 

Synek niedawno skończył 8 lat. Wymaga stałej rehabilitacji, aby mógł normalnie funkcjonować. Najbardziej problematyczna jest jego rączka. Ksawery mało jej używa ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe. Mimo intensywnych i systematycznych ćwiczeń podczas rehabilitacji widzę, jak u synka ciągle przybywa komplikacji. 

Ksawery musi nosić specjalistyczne ortezy na nogach. W tym roku nie będzie mógł już mieć zwykłej, sztywnej ortezy. Niezbędna jest taka z ruchomym stawem, której koszt jest bardzo duży. Na tym się jednak nie kończy walka o sprawność. Ksawery potrzebuje jeszcze dodatkowych turnusów rehabilitacyjnych, dzięki którym będzie miał szansę zawalczyć o dalsze postępy i sprzętu do rehabilitacji domowej. 

Bardzo prosimy o wsparcie, które umożliwi nam pokrycie wszystkich kosztów. Dzięki Wam wciąż mamy nadzieję na dalszą walkę o sprawność i samodzielność Ksawerego!

Sylwia, mama

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0259093
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki