Samotna matka walczy o chorego synka❗️Wraz z wiekiem dochodzą kolejne diagnozy...

Ksawery Wnuk

Samotna matka walczy o chorego synka❗️Wraz z wiekiem dochodzą kolejne diagnozy...

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0002535
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

4 turnusy rehabilitacyjne

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serca dla Maluszka
Ksawery Wnuk, 9 lat
Złotów, wielkopolskie
wada serca, padaczka, autyzm, encefalopatia, padaczka atypowa
Rozpoczęcie: 23 Stycznia 2023
Zakończenie: 26 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Dziękuję, że już raz udzieliliście pomocy mojemu synowi. Jako samotna matka tym bardziej doceniam wsparcie od każdego z Was. Walka o zdrowie i sprawność Ksawerego trwa jednak nadal i trwać będzie jeszcze długo.

Niektórzy pewnie pamiętają, z czym przyszło nam się zmagać. Dla tych, którzy nie mieli okazji poznać naszej historii, postaram się przedstawić ją najdokładniej jak potrafię, choć nie jest to proste.  

Los tak się potoczył, że Ksawery nie ma ojca i wychowuję go sama. Bardzo szybko okazało się, że samotne macierzyństwo, to nie jedyna trudność, z jaką przyszło mi się zmierzyć. Musiałam walczyć o życie mojego dziecka! 

Ksawery Wnuk

Ksawery kilka miesięcy temu skończył 8 lat. Nie może cieszyć się pełnią dzieciństwa ze względu na stan swojego zdrowia: 2 wady serca, padaczkę, encefalopatię, obustronną wadę słuchu, astygmatyzm, koślawość stóp, problemy gastryczne, refluks, alergię pokarmową oraz dwie wrodzone wady nerek, które prowadzą do częstych infekcji dróg moczowych. Niestety to nie wszystko. Mój synek ma także autyzm atypowy, zaburzenia hiperkinetyczne, obniżone napięcie mięśniowe. Przed nami jeszcze diagnostyka genetyczna...

Ksawery Wnuk

O ile choroby kardiologiczne czy pokarmowe można wyleczyć, tak w przypadku autyzmu trzeba nauczyć się z nim żyć. Sama nie jestem w stanie zapewnić mojemu dziecku właściwej opieki, dlatego istotną rolę odgrywają tutaj turnusy rehabilitacyjne. Zdaniem lekarzy tylko taka intensywna forma pomocy, jaka zapewniana jest podczas turnusów, pomoże Ksaweremu rozumieć świat i nauczy go poruszać się w nim. 

Ponownie proszę Was o pomoc. Przed nami ogrom pracy, który należy włożyć w walkę o lepszą przyszłość mojego syna. Turnusy rehabilitacyjne, które powinny być stałym elementem jego terapii, kosztują ogromne pieniądze… Proszę, wesprzyj nas, abyśmy nie byli zdani tylko na siebie. Dla nas liczy się każdy gest! 

Mama Ksawerego, Kamila

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0002535
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki