Krok po kroku w drodze do odzyskania sprawności

Jakub Dulemba
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Roczna rehabilitacja i zajęcia z neurologopedą

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Jakub Dulemba, 18 lat
psary, dolnośląskie
Zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego, ogniska niedokrwienne UON, bradykardia
Rozpoczęcie: 7 Lipca 2020
Zakończenie: 25 Sierpnia 2021

Opis zbiórki

Jesteśmy rodzicami czternastoletniego Kuby. Jeszcze cztery miesiące temu syn cieszył się życiem, jak reszta nastolatków. Był szczęśliwym, energicznym chłopakiem z głową pełną pomysłów.

Wszystko zmieniło się w marcu tego roku. Po przebytym zapaleniu płuc wykryto u Kuby pospolity zmienny niedobór odporności. Jeszcze tego nie wiedzieliśmy, ale tak zaczęła się nasza walka o zdrowie Kuby...

Kilka dni później stan zdrowia syna nagle się pogorszył. Zdiagnozowano u Niego ADEM, czyli zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego, ogniska niedokrwienne UON oraz głęboką bradykardię.

Kubuś z dnia na dzień przestał mówić! Potrafił wydobyć z siebie tylko kilka niezrozumiałych dźwięków. Nie mógł samodzielnie usiąść czy przewrócić się na drugi bok.

Kilka tygodni spędziliśmy na oddziałach neurologicznym i kardiologicznym, gdzie trwała walka o Jego życie i zdrowie. Kuba pokazał jednak, jak wielkim jest wojownikiem!

Syn dzielnie znosił wszystkie badania i zabiegi. Po dwóch tygodniach, gdy wynik kolejnego rezonansu wykazał brak nowych ognisk udarowych, podjęto decyzję o rozpoczęciu intensywnej rehabilitacji.

Nasza radość  była nie do opisania! Nasze dziecko znów, z pomocą specjalistów, mogło przejść kilka kroków! Dalsze tygodnie, już w domu, upłynęły na walce z codziennymi, mozolnymi ćwiczeniami.

Obecnie stan zdrowia syna uległ znacznej poprawie. Jakub sam wykonuje podstawowe czynności i co najważniejsze, samodzielnie się porusza. W dalszym ciągu pozostajemy pod opieką szeregu specjalistów.

Przed nami jednak długa, co najmniej roczna kosztowna rehabilitacja. Jakub musi także pozostać pod opieką neurologopedy i przejść terapię sensoryczną.                                          Niestety nie jesteśmy w stanie sami sfinansować wszystkich zalecanych potrzeb. 

Proszę, pomóż.

Rodzice Kuby

Ta zbiórka jest już zakończona. Dalej możesz wspierać Potrzebującego.

Obserwuj ważne zbiórki