Kubuś codziennie cierpi! Pomóż przerwać ten zaklęty krąg bólu...

Kubuś Pawęzka
Pilne!

Kubuś codziennie cierpi! Pomóż przerwać ten zaklęty krąg bólu...

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0275016
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Operacja wymiany pręta w kręgosłupie w St. Mary's Hospital na Florydzie

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Kubuś Pawęzka, 6 lat
Biłgoraj, lubelskie
wiotkość mięśni, skolioza, zwichnięcie biodra, wada stóp, koślawość łokci, refluks, opóźniona i niejednorodna mielinizacja w obrębie pnia mózgu, globalne opóźnienie rozwoju, astma wczesnodziecięca, padaczka lekooporna
Rozpoczęcie: 16 Maja 2023
Zakończenie: 4 Marca 2024

Opis zbiórki

Kubuś przyszedł na świat w 33 tygodniu ciąży. Za wcześnie nawet dla zupełnie zdrowego dziecka. W tamtym czasie świat stanowił dla niego ogromne zagrożenie, a dzień narodzin był pierwszym dniem ogromnej walki!

Jakub Pawęzka

Diagnozy jakie padały to, min wada serca, zwiększone ciśnienie płucne, problem z oddychaniem (intubacja), uogólniony, kilogramowy obrzęk ciałka, wada stóp, zwichnięte biodra, zwichnięte stawy łokciowe, wrodzona skolioza, przepukliny, padaczka.

Kubuś nie potrafił ssać, połykać, był wiotki, początki jego życia były bardzo trudne, żaden z lekarzy nie widział szansy na przeżycie. Matczyna intuicja i miłość podpowiadały mi, że Kubuś sobie poradzi i przezwycięży trudności. Tak się też stało.

Dziś Kubuś to 5-letni, dzielny chłopiec, który ma za sobą bardzo trudną, naznaczoną bólem i łzami historię. 

Mimo że Kuba jest dzieckiem leżącym, zależnym całkowicie ode mnie, jest to cudowny, uśmiechnięty i waleczny chłopczyk. W jego oczkach widać wolę życia i to od 5 lat się to nie zmienia. 

Kubuś obecnie ma ustabilizowana padaczkę, z 300 ataków na dobę, pojawia się kilka lekkich, często nie ma ich wcale. Przeszedł operację przepuklin, operację antyrefluksowa, ustabilizowała się wada serca, synek zjada pięknie z butelki, nie potrzebuję tlenu do oddychania ani pulsoksymetru do monitorowania saturacji, od ponad roku nie był w szpitalu, przechodzi lekkie infekcje i bardzo szybko sobie z nimi radzi, wszystko to za sprawą operacji ogromnej skoliozy jaka przeszedł w Miami u dr Feldmana. 

Jakub Pawęzka

W roku 2021 w sierpniu Kubuś razem ze mną poleciał do Miami na operację jaka uratowała mu życie i w zupełności je odmieniła. Dr Feldman dokonał niemożliwego, wstawił w maleńki organizm synka pręt rosnący magnetyczny. Dzięki temu kręgosłup Kuby stał się dużo prostszy, narządy wewnętrzne znów trafiły na swoje miejsca, płuca się rozprężyły, serduszko podjęło prawidłową pracę,wymioty które miały miejsce po każdym posiłku odeszły w zapomnienie, choroby płuc, infekcje to przeszłość, wszystko to dzięki operacji. 

Niestety nic nie trwa wiecznie...

Kubuś, żeby żyć, oddychać, funkcjonować tak jak dotychczas musi przejść kolejną operację wstawienia pręta rosnącego, pręta który będzie większy i na dłużej zostanie z Kubusiem. Teraz obecny pręt magnetyczny ma możliwość przedłużenia kręgosłupa o maksymalnie 2 cm,  potem kręgosłup będzie rósł,  a pręt stał w miejscu, zacznie się dziać najgorsze... Kuby kręgosłup zacznie go miażdżyć, mogą puścić śruby, może dojść do infekcji. Ja jako matka nawet nie wyobrażam sobie co mogłoby się stać gdybyśmy nie uzbierali potrzebnej kwoty...

Walka jaką przeszliśmy,efekty jakie są widoczne, przede wszystkim te zdrowotne, siła życia jaką ma Kuba, to wszystko nie może pójść na marne...nie możemy zaprzepaścić szansy jaką dostaliśmy od życia.

Została nam wiara w to, że znajdą się osoby które zechcą pomóc Kubusiowi. Została również nadzieja, że uda się uzbierać środki i Kubuś znów poleci po nowe, lepsze życie bez bólu...

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0275016
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki