Narodziny, które stały się początkiem batalii o zdrowie... Pomóż Kubusiowi!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 617 osób
28 294 zł (110,81%)
Zbiórka na cel
Turnusy rehabilitacyjne

Kuba Reszke, 3 latka

Nowe, kujawsko-pomorskie

Encefalopatia niedokrwienno - niedotleniowa, małogłowie, opóźnienie psychoruchowe

Rozpoczęcie: 12 Marca 2020
Zakończenie: 21 Września 2020

Tak bardzo cieszyłam się, że zostanę mamą. Nie mogłam doczekać się, kiedy zobaczę mojego synka, jego malutkie rączki, jego pierwszy uśmiech… Tymczasem poród, który miał być wyjątkową chwilą, dał początek tragedii… Kubuś cudem przeżył, jednak do końca swoich dni będzie musiał walczyć o zdrowie. Bardzo prosimy o pomoc dla naszego synka…

Kubuś przyszedł na świat 11 grudnia 2017 roku w ciężkiej zamartwicy. Jest moim pierwszym, ukochanym i wyczekanym dzieckiem. Nie mogłam go jednak przytulić, choć tak bardzo chciałam… Od chwili porodu zaczęła się walka o życie! Pierwsze tygodnie Kubuś spędził w szpitalu. Gdy już wyszliśmy do domu, nasza codzienność bardzo różniła się od tej, jaką mają rodzice zdrowych dzieci. Różni się nadal.

Kuba Reszke

Czas upływa nam na wizytach lekarskich, rehabilitacji, ćwiczeniach. Synek cierpi na encefalopatie niedokrwienno - niedotleniową, małogłowie, opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Wszystko przez komplikacje spowodowane porodem…

Mimo wszystkich przeciwności losu Kubuś cały czas się uśmiecha, jest radosny, cieszy się każdą chwilą! Jakby wiedział podświadomie, że mogłoby go wcale tu nie być, a w naszych sercach powstałaby rana nie do zagojenia… Synek jest z nami, dzielnie walczy o każdy maleńki postęp. Daje nam ogrom radości, a my chcemy dać mu szansę na normalne, w miarę samodzielne życie. 

Jedyną szansą na sprawność Kubusia jest systematyczna rehabilitacja. Hipoterapia, basen, terapia ręki, zajęcia logopedyczne, zajęcia integracji sensorycznej, terapia MNRI… To wszystko jest niezbędne, by synek mógł się rozwijać. Jest niestety także bardzo drogie, mimo że robię co w mojej mocy, by Kubuś miał zapewnione niezbędną terapię. 

Kuba Reszke

Doskonałym sposobem na przyspieszenie efektów rehabilitacji są wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, podczas których intensywne, wielogodzinne ćwiczenia naprawdę sprawiają cuda! Niestety, koszt dwutygodniowego turnusu to blisko 7 tysięcy złotych. Specjaliści zalecają nam cztery takie turnusy w roku. To znacznie przewyższa nasze możliwości finansowe...

Wiemy jednak, że jest o co walczyć! Po swoim pierwszym turnusie we wrześniu tamtego roku Kubuś zaczął robić ogromne postępy! Dziś sam podnosi się do pozycji siedzącej! To dla nas uczucie, jakbyśmy zdobyli Everest. Kuba sam siedzi! Cały czas walczymy o sprawność, o kolejne postępy, krok po kroku. Wiemy jednak, że sami sobie nie poradzimy.

Kierujemy apel do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla Kubusia. Nawet najmniejsza wpłata jest niezwykle cenna. Największym naszym marzeniem jako rodziców jest to, aby Kubuś zaczął chodzić, bawić się jak inne dzieci... Wierzymy, że to się kiedyś stanie. Za każdą okazaną pomoc ogromnie dziękujemy. 


Rodzice Jakuba

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 617 osób
28 294 zł (110,81%)