Choroba syna zabrała nam już tak wiele... Prosimy o pomoc w walce o jego zdrowie!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 osób
196,07 zł (0,18%)
Brakuje jeszcze 104 059,93 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0108233 Jakub
Zbiórka na cel
10 podań komórek macierzystych

Jakub Szymczyk, 11 lat

Ostrowiec Świętokrzyski, świętokrzyskie

Translokacja zrównoważona genetyczna między 15 i 21 chromosomem, autyzm

Problemy ze zdrowiem Kubusia zaczęły się, kiedy miał zaledwie kilka miesięcy. Był bardzo drażliwy, często płakał, trudno mu było jeść, a to co się udało najczęściej wymiotował. Ostateczną diagnozę otrzymaliśmy po licznych badaniach w Centrum Zdrowia Dziecka. Okazało się, że nasz synek ma translokację zrównoważoną genetyczną między 15 i 21 chromosomem. Skutkiem tej choroby jest wzmożone napięcie mięśniowe lewostronne, problemy metaboliczne, zaburzenie pracy żołądka i jelit.

Rozpoczęliśmy rehabilitację, która musi być kontynuowana przez całe życie, aby nie powstawały przykurcze. Z biegiem lat Kuba nie nabierał umiejętności mowy, był wycofany społecznie. To skłoniło nas do dalszego diagnozowania jego choroby. Diagnoza była jednoznaczna. U Kuby stwierdzono autyzm. Do szeregu specjalistów doszli kolejni, którzy pracują z synem nad jego zaburzeniami. 2 lata temu Kuba zakwalifikował się do terapii komórkami macierzystymi. Do tej pory otrzymał już 5 podań. 

W przypadku Kuby leczenie to przyniosło spore efekty zdrowotne. Poprawiła się jakość chodu, napięcia mięśniowego, syn zaczął mówić, pisze, mniej ma zachowań trudnych. Jednak nie stać nas już na samodzielne finansowanie tego leczenia, którego koszty zmieniają się w raz z wiekiem i są uzależnione od masy ciała dziecka. Do tej pory radziliśmy sobie sami płacąc za to leczenie. Jednak na kolejne 10 podań nie mamy już pieniędzy. Z całego serca prosimy o wsparcie  i pomoc w kontynuowaniu leczenia syna.

Rodzice Kuby 

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 osób
196,07 zł (0,18%)
Brakuje jeszcze 104 059,93 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0108233 Jakub