Ciało jest blokadą, która odbiera czas dzieciństwa

Kurier Suwalski
organizator skarbonki

5-letnia Sandra z Suwałk zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. To zespół wielu różnorodnych schorzeń, związanych z ruchem i napięciem mięśniowym, w wyniku zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego.

Mała Sandra świetnie funkcjonuje intelektualnie, nie ma problemów z nauką i mową. Jedyną blokadą jest ciało, które odbiera jej najlepszy czas dzieciństwa.

- Mam żal do lekarzy, że tak długo zwlekali z porodem w trakcie którego doszło do niedotlenienia. Nie będę jednak tracić cennego czasu na rozwlekanie przeszłości. Będę działać i pomagać córce, by stworzyć jej jak najlepszą przestrzeń do życia - poinformowała mama Sandry.

Kurier Suwalski

Największym problemem w tym momencie są przykurcze mięśniowe. Są one na tyle silne, że powodują ogromny ból, wręcz nie do wytrzymania. Sandra chciałaby być niezależna od innych. Niestety na większość czynności po prostu nie może sobie pozwolić. Nie da rady samodzielnie chodzić czy siedzieć. Mimo przeciwności losu ma jedno ogromne marzenie… chce w przyszłości zostać lekarzem, by pomagać innym ludziom. 

Kurier Suwalski

- Gdy patrzę na moją mądrą córkę, do oczu napływają mi łzy. Widzę, że jest tak bardzo świadoma swoich ograniczeń, ale nie daje po sobie poznać, że jest jej po prostu trudno i źle. Głęboko wierzy, że jeszcze będzie dobrze, że uda jej się mieć lepsze życie i spełnić każde, nawet to najmniejsze marzenie. Od Sandry można się wiele nauczyć. Przede wszystkim pokory, woli walki i cieszenia się z każdej drobnostki - poinformowała mama Sandry.

- Nie chcę skazać Sandry na życie w zamknięciu. Choćby nie wiem, co się działo, musimy działać i musimy walczyć... Dla jej przyszłości. Pilny zabieg fibrotomii to jedyna droga do sprawności. Po nim niezbędna będzie rehabilitacja, która pomoże wrócić jej do sprawności. Bardzo chcemy pomóc naszej kochanej córeczce, niestety sytuacja naszej rodziny nie pozwala nam na pokrycie tak dużych kosztów. Wiemy, że z Waszą pomocą może się udać! - dodała mama Sandry.

Wsparli

50 zł

Lucyna

20 zł

Aleksandra

10 zł

Anonimowy Pomagacz

10 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowa Pomagaczka

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
1 750 zł
Wsparło 51 osób
Wesprzyj