Ogólnopolska Organizacja KWIAT KOBIECOŚCI

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości jest inicjatywą Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. 

Nasz cel:
Wyedukować, przebadać i namówić do regularnej profilaktyki jak najwięcej Kobiet!
Uświadamiać i tym samym zawczasu ratować życie Polek. To od 10 lat jest naszym najważniejszym celem.

Jako Organizacja Kwiat Kobiecości chcemy zakupić CYTOBUS, czyli mobilny gabinet ginekologiczny. Dzięki niemu będziemy mogły uratować życie tysięcy kobiet w CAŁEJ POLSCE. CYTOBUS dotrze do każdego miejsca oraz umożliwi szybką diagnostykę wszędzie tam, gdzie dostęp do badań jest utrudniony i wymaga wielomiesięcznych oczekiwań. Tu chodzi o życie naszych matek, żon, sióstr, przyjaciółek, koleżanek.

Podczas weekendu inauguracyjnego kampanii edukacyjnej na rzecz walki z rakiem szyjki macicy udało nam się przebadać aż 600 kobiet – 20 z nich otrzymało wynik patologiczny, 5 kobiet zostało w trybie natychmiastowym skierowanych bezpośrednio do szpitala.

A oto filmik, który pokazuje jak bardzo ten cytobus jest potrzebny KLIK

W dniach 3-4 lutego 2018 roku podstawiłyśmy wypożyczony CYTOBUS w Warszawie pod Pałacem Kultury. Przyjechały do nas kobiety z całej Polski. Niestety jest bardzo wiele miejsc, w których takie badanie jest towarem luksusowym, gdzie nie ma żadnego gabinetu ginekologicznego. Tysiące kobiet, chcąc zadbać o swoje życie i zdrowie, musi poświęcić długie godziny, by dojechać do najbliższego ośrodka zdrowia i zapisać się na badanie, a potem pojechać tam ponownie by je przeprowadzić. Większość z nas nawet nie zastanawia się nad tym, że są kobiety, które nie mają pieniędzy na bilet, a co dopiero na odpłatne badania cytologiczne.

Chcemy wreszcie móc dojechać do każdej miejscowości w Polsce, wszędzie tam, gdzie jest ogromny problem nie tylko z pieniędzmi, ale też z edukacją. Tam, gdzie kobiety nie mają nawet świadomości, że powinny się badać!

Jesteśmy pewne, że dzięki Twojemu zaangażowaniu, uda nam się zakupić CYTOBUS, by przebadać jak największą liczbę kobiet i uratować niejedno życie.
CYTOBUS to nadzieja!