Ogólnopolska Organizacja KWIAT KOBIECOŚCI

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Jako Organizacja Kwiat Kobiecości chcemy zakupić CYTOBUS, czyli mobilny gabinet ginekologiczny. Dzięki niemu będziemy mogły uratować życie tysięcy kobiet w CAŁEJ POLSCE. CYTOBUS dotrze do każdego miejsca oraz umożliwi szybką diagnostykę wszędzie tam, gdzie dostęp do badań jest utrudniony i wymaga wielomiesięcznych oczekiwań. Tu chodzi o życie naszych matek, żon, sióstr, przyjaciółek, koleżanek.

Podczas weekendu inauguracyjnego kampanii edukacyjnej na rzecz walki z rakiem szyjki macicy udało nam się przebadać aż 600 kobiet – 20 z nich otrzymało wynik patologiczny, 5 kobiet zostało w trybie natychmiastowym skierowanych bezpośrednio do szpitala.

W dniach 3-4 lutego 2018 roku podstawiłyśmy wypożyczony CYTOBUS w Warszawie pod Pałacem Kultury. Przyjechały do nas kobiety z całej Polski. Niestety jest bardzo wiele miejsc, w których takie badanie jest towarem luksusowym, gdzie nie ma żadnego gabinetu ginekologicznego. Tysiące kobiet, chcąc zadbać o swoje życie i zdrowie, musi poświęcić długie godziny by dojechać do najbliższego ośrodka zdrowia i zapisać się na badanie, a potem pojechać tam ponownie by je przeprowadzić. Większość z nas nawet nie zastanawia się nad tym, że są kobiety, które nie mają pieniędzy na bilet, a co dopiero na odpłatne badania cytologiczne.

Chcemy wreszcie móc dojechać do każdej miejscowości w Polsce, wszędzie tam, gdzie jest ogromny problem nie tylko z pieniędzmi, ale też z edukacją. Tam, gdzie kobiety nie mają nawet świadomości, że powinny się badać!

Jesteśmy pewne, że dzięki Twojemu zaangażowaniu, uda nam się zakupić CYTOBUS, by przebadać jak największą liczbę kobiet i uratować niejedno życie.
CYTOBUS to nadzieja!