L'Arche Poznań

2 Stałych Pomagaczy
Wpłata anonimowa
60 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja ŚLEDZIEJOWICE, wielkopolskie

"L'Arche zmienia świat serce po sercu"

Fundacja L'Arche Wspólnota w Poznaniu to wyjątkowe miejsce. Od ponad 25 lat tworzymy Wspólnotę, której podstawowym zadaniem jest wspieranie się, wzajemna pomoc i życie codzienne w harmonii osób zdrowych i z niepełnosprawnościami. W naszych dwóch domach asystenci i dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną mieszkają wspólnie, pomagają sobie i uczą się od siebie wzajemnie. Asystenci oddają swój czas, umiejętności i zaangażowanie, aby pomóc swoim przyjaciołom - podopiecznym w codziennym funkcjonowaniu. Pokonują wraz z nimi bariery zarówno trudnej codzienności jak i bariery społeczne i komunikacyjne. W zamian otrzymują olbrzymie pokłady zaufania i uczą się widzieć świat z zupełnie innej perspektywy.

Fundacja jest organizacją pozarządową, reprezentowaną przez Zarząd i zarządzaną przez wykwalifikowanych pracowników administracyjnych. Prowadzimy dwa domy opieki o charakterze rodzinnym, dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Na naszych barkach ciąży utrzymanie 3 nieruchomości - dwóch domów oraz mieszkania, które jest miejscem specjalistycznej terapii zajęciowej oraz wynagrodzenia 18 asystentów opiekujących się osobami 24 h/dobę. Wyżywienie, opłaty, opieka medyczna i lekarstwa, zatrudnienie asystentów i specjalistów to koszty, których nie jesteśmy w stanie regulować bez wsparcia finansowego Naszych Darczyńców.

Tworzymy dla naszych mieszkańców dom. Często jedyny, jaki mają. Prosimy, pomóżcie nam, abyśmy mogli robić to nadal.

Bo miłością nazywamy dawanie drugiemu człowiekowi, tego, czego najbardziej potrzebuje, w zamian dostając to, czego my potrzebujemy najbardziej. Miłość to stałość, stałość to bezpieczeństwo. Pomóżcie nam je zapewnić.

L'Arche - razem możemy więcej.

2 Stałych Pomagaczy
Wpłata anonimowa
60 zł miesięcznie