Laura chciałaby chodzić, słyszeć i mówić tak jak Ty! Pomóż!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 156 osób
7 218,84 zł (107,69%)
Zbiórka na cel
Turnus rehabilitacyjny i zakup soczewek

Laura Plech, 3 latka

Jastrzębie Zdrój, śląskie

Cytomegalia, wiotki niedowład czterokończynowy, Zespół Ushera typu 1F

Zakończenie: 22 Maja 2020

Problemy o Laurki zaczęły się w 2 dobie życia. Praktycznie do zera spadło jej napięcie mięśniowe. W czasie kolejnych badań lekarze zdiagnozowali u niej obniżone napięcie w osi głowa-tułów, a wzmożone w rękach i nogach, co spowodowało asymetrię ciała. Praktycznie od razu zaczęliśmy wozić Laurkę do rehabilitacji i tak jest do dziś. Niezmiennie w naszym dniu zawsze jest czas na ćwiczenia naszej córeczki.

Mimo wielu nakładów czasu i pracy Laurka nadal nie chodzi i jest opóźniona psycho-ruchowo. Żeby tego było mało Laurka ma Zespół Ushera typu 1F. Zespół ten powoduje utratę słuchu, wzroku oraz zaburzenia równowagi przez uszkodzenie błędnika. Udało się wszczepić córeczce implant ślimakowy w jednym uchu, ale nadala czekamy na drugą operację. Gdyby nie wizyty lekarskie i prywatna rehabilitacja, z pewnością z Laurką byłoby jeszcze gorzej. 

Na wszystkim staramy się oszczędzać, aby jak najwięcej pieniędzy móc przeznaczać na rozwój Laurki. Wiemy też, że idealny dla niej byłby także turnus rehabilitacyjny. Niestety, na taki nas po prostu nie stać. Jesteśmy w kropce, dlatego zdecydowaliśmy się założyć zbiórkę. Wierzymy, że wokół nas są anioły, które pomogą Laurze wyjechać na turnus.

Rodzice Laury

Ładuję...

1 652,89 zł

REHMEDICA

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 156 osób
7 218,84 zł (107,69%)