Pilne❗️Wznowa białaczki – ratuj życie małej Lei❗️

Lea Kirska
Pilne!

Pilne❗️Wznowa białaczki – ratuj życie małej Lei❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0101873
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup leku nierefundowanego

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Lea Kirska, 4 latka
Nowe, kujawsko-pomorskie
Ostra białaczka limfoblastyczna
Rozpoczęcie: 19 Września 2023
Zakończenie: 19 Grudnia 2023

Opis zbiórki

PILNE! Dwa lata po terapii CAR-T Cell białaczka wróciła!

Wszystko miało być dobrze. Już świętowaliśmy wygraną z chorobą, kiedy los okrutnie z nas zadrwił. Wiadomo już, że leczenie będzie kosztowne, dlatego znów prosimy o pomoc, by uratować naszą córeczkę!

Coś, co nie miała prawa się wydarzyć, stało się prawdą. Lea walczy o życie!

Nasza historia:

W październiku 2020 roku u Lei zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nasza walka trwała, a nowotwór wymierzał nam kolejne, coraz silniejsze ciosy.  Pod koniec września nasza córeczka obchodziła swoje pierwsze urodziny. Wtedy jeszcze nikomu z nas nie przeszłoby przez myśl, że kolejne miesiące jej życia będziemy spędzać na onkologii, walcząc z rakiem… Nikt z nas nie pomyślałby, że będziemy się bać o to, czy Lea dotrwa kolejnych swoich urodzin.

Lea Kirska

Nasze życie wywróciło się wtedy do góry nogami. Lea, podczas płaczu nagle straciła przytomność. Raz, drugi, trzeci... Natychmiast zabraliśmy ją do lekarza, który zlecił badania, po których ziemia osunęła się nam spod stóp. Lea miała bardzo złe wyniki krwi. Już wtedy usłyszeliśmy, że może być to białaczka…

Ile byśmy dali, żeby podejrzenie nowotworu okazało się wtedy pomyłką, złym snem... Niestety – kolejne badania potwierdziły najgorsze przypuszczenia. Ostra białaczka limfoblastyczna! W dniu usłyszenia diagnozy Lea miała niewiele ponad roczek... 

Lea Kirska

Od razu skierowano nas na onkologię! Kroplówki, leki, sterydy – Lea musiała tyle wycierpieć... Gdy wyniki z krwi w miarę się ustabilizowały, rozpoczęto chemioterapię. Ogromny krwiak na barku Lei to konsekwencja operacji. Lea przez długi czas nie była w stanie ruszać rączką. Była słaba, obolała… Walczyliśmy i my i lekarze! Niestety – nowotwór nie odpuszczał!

Usłyszeliśmy od lekarzy, że komórki nowotworowe znowu się namnażają. Nie pomogła chemia, nie pomógł lek… Ostatnią szansą na życie dla naszej córeczki była terapia CAR-T Cell. Dzięki ogromnemu wsparciu zbiórki udało nam się zebrać na nią ponad milion złotych!

Lea Kirska

Ale teraz, dwa lata po podaniu leku choroba wróciła! Miało już być wszystko dobrze, Lea miała być zdrowa! Tydzień przed informacją o pokonaniu białaczki na świat przyszedł nasz synek. Mieliśmy mieć ten koszmar za sobą, miało być pięknie! 

A dziś Lea znów przyjmuje kolejne cykle chemii. Właściwie nie je, nie chodzi, cały czas leży. Kilka razy przez zakażenie wyciągano jej cewnik Broviaca... 

Przekraczając po raz pierwszy próg oddziału onkologii, myśleliśmy tylko o jednym – jak najszybciej z niego wyjść, z Leą – całą i zdrową! Wiadomo już, że tym razem potrzebny będzie przeszczep szpiku, a po nim cykl leków nierefundowanych. Dzisiaj staramy się zapomnieć o odebranej nadziei. Dzisiaj nie liczy się dla nas nic innego, niż życie Lei. 

Dlatego z całego serca prosimy Was o pomoc! Wygraliśmy raz, musimy wygrać i drugi!

Rodzice Lei

Lea Kirska

 ➡️ Licytacje: Pomagamy Lei

Lea Kirska

Kwota zbiórki jest szacunkowa i może ulec zmianie w zależności od przyszłych, rzeczywistych kosztów leczenia. 

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0101873
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki