Pomóż nam przerwać ciszę w życiu Lenki! Potrzebna jest kosztowna operacja!

Lena Łępicka
Zbiórka zakończona
Cel zbiórki:

Operacja wszczepienia implantu ślimakowego

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Lena Łępicka, 9 lat
Olszewo-Borki, mazowieckie
Głuchota czuciowo - nerwowa obustronna
Rozpoczęcie: 4 Czerwca 2020
Zakończenie: 8 Października 2020

Opis zbiórki

Wyobraź sobie, że nagle nie możesz usłyszeć swojej ulubionej piosenki. Albo widzisz, że bliska ci osoba porusza ustami, ale do twoich uszu nie dobiega żaden dźwięk. Zostajesz odcięty od zmysłu, który pozwala się w naturalny sposób komunikować i ostrzega przed zbliżającymi się niebezpieczeństwami, jak np. nadjeżdżający samochód. Lenka nie mogła długo cieszyć się odkrywaniem świata. Była energicznym i odważnym dzieckiem, ale wszystko to przerwała jej cisza... przerażająco głośna cisza.

Lena Łępicka

Tuż po drugich urodzinach Lenka zamknęła się w sobie, przestała reagować na nasze polecenia, jej słowa stały się niezrozumiałe. Przestraszyliśmy się nie na żarty i rozpoczęło się szukanie przyczyn. Diagnoza, którą usłyszeliśmy sprawiła, że świat się dla nas zatrzymał - głuchota czuciowo - nerwowa obustronna. Do dzisiaj nie wiadomo, dlaczego tak się stało i jaka była tego przyczyna.

Szybka reakcja i nasza pełna mobilizacja przyczyniła się do wszczepienia pierwszego implantu, który na szczęście został zrefundowany przez NFZ. Ogrom pracy, który włożyliśmy w rehabilitację córeczki, przynosi bardzo dobre efekty. Lenka, chociaż wielu rzeczy musi uczyć się inaczej, cieszy się życiem zbliżonym do rówieśników. 

Lena Łępicka

W przyszłym roku córeczka pójdzie do pierwszej klasy i bardzo nam zależy, żeby koleżanki i koledzy z klasy nie traktowali jej, jak odmieńca, ale jak zwyczajną dziewczynkę ze zwykłymi marzeniami. Do tego potrzebne jest wszczepienie drugiego implantu. Przez długi czas wszystko wskazywało na to, że również będzie zrefundowany przez NFZ. Kiedy jednak przybliżał się dzień operacji, okazało się, że rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej...

Przez telefon usłyszeliśmy, że brakuje pieniędzy i na kolejne dofinansowanie mamy co liczyć. Stanęliśmy przed dramatycznym wyborem… Albo zapłacimy za operację z własnych pieniędzy, albo o drugim implancie możemy zapomnieć. Takiej opcji jednak w ogóle nie bierzemy pod uwagę. Lenka za bardzo go potrzebuje. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. Usłysz nasze wołanie, daj tej wspaniałej dziewczynce szansę...

Magda  - mama

Ta zbiórka jest już zakończona. Wesprzyj innych Potrzebujących.

Obserwuj ważne zbiórki