Lena Osiecka

Lena Osiecka, 5 lat

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0158352
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Lena Osiecka, 5 lat

Nowotwór gruczołów wydzielania wewnętrznego - czaszkogardlak
Popowo Kościelne, wielkopolskie

Wszystko zaczęło się w drugiej połowie 2019 roku, kiedy stan Lenki, z dnia na dzień zaczął dramatycznie się pogarszać. Zmartwieni rodzice za radą lekarzy wykonali badanie tomografem, które wykazało liczne torbiele w małej główce dziewczynki. Kolejne badania, w tym biopsja pomogły postawić diagnozę. Jak się okazało guzy w ciele Lenki to czaszkogardlaki – nowotwór, który łatwo rozsiewa się po całej głowie!

Natychmiast podjęto leczenie. Lenka przeszła aż 7 operacji oraz protonoterapię. Choć lekarzom nie udało się usunąć w całości guza znajdującego się zbyt blisko przysadki mózgowej, to leczenie, które wdrożono, przebiegło według ich oczekiwań. Od tamtego momentu stan dziewczynki jest stabilny.

Niestety w wyniku leczenia Lenka całkowicie straciła wzrok w lewym oczku, ma problem z hormonem wzrostu, konieczne będzie podanie leków w tym kierunku. Dziewczynka wciąż pozostaje pod opieką wielu specjalistów, a leczenie i konieczne wizyty w dalszym ciągu wiążą się z dużymi wydatkami. W tej sytuacji każde wsparcie ma ogromne znaczenie. Jeśli możesz wspomóc finansowo dalszą walkę o zdrowie Lenki, będziemy bardzo wdzięczni!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0158352
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki