Lenka w śmiertelnym niebezpieczeństwie❗️Pomóż zawalczyć o to, co najważniejsze!

Lena Wójcik

Lenka w śmiertelnym niebezpieczeństwie❗️Pomóż zawalczyć o to, co najważniejsze!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0235895
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

ratująca życie operacja serca w Bostonie, transport medyczny i leczenie Lenki

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Lena Wójcik, 17 miesięcy
Czerniewice, łódzkie
Wada serca - przełożenie wielkich pni tętniczych, ubytek międzykomorowy, hipoplazja gałęzi płucnych, inne wady wrodzone
Rozpoczęcie: 29 Listopada 2022
Zakończenie: 5 Marca 2024

Opis zbiórki

Nie tak wyobrażaliśmy sobie dzień narodzin naszej córeczki. Wierzyliśmy, że nasza Lenka przyjdzie na świat cała i zdrowa… Los chciał inaczej. Na skutek licznych wad wrodzonych zaraz po porodzie malutka została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka w Łodzi. Po wstępnych badaniach rozpoznano: rozszczep koniuszka nosa, wąskie nozdrza tylne, wada szwów czaszkowych, a także poważną wadę serduszka... Czujemy ogromną rozpacz, ale dla naszej córki walczymy ze wszystkich sił! Nie wyobrażamy sobie życia bez Leny.

Już w wieku trzech tygodni Lenka przeszła pierwszą operację.  To wtedy, po raz pierwszy poczuliśmy, co to znaczy prawdziwy strach, strach o własne dziecko! 

Lena Wójcik

3 listopada Lenka przeszła zabieg tracheostomii z powodu wąskich nozdrzy tylnych oraz rozszczepu koniuszka nosa. Po wykonanym zabiegu córeczka miała wrócić razem z nami do domu. Czekaliśmy na ten dzień. Planowaliśmy każdą minutę, wyobrażaliśmy sobie wspólne, spokojne chwile. 

Jednak z dnia na dzień jej stan się pogarszał... Saturacja niebezpiecznie spadała, więc lekarze zdecydowali o konieczności przeprowadzenia cewnikowania serca oraz zabiegu Rashkinda, który miał na celu polepszenie przepływu krwi i zwiększenie saturacji. 

To wszystko działo się tak szybko. Łzy strachu mieszały się z wiarą w lepsze jutro. Niestety, w czasie zabiegu okazało się również, że Lenka ma nadciśnienie płucne. Wydawało się, że lista złych wiadomości nie ma końca. A co, jeśli Lenka nie dożyje kolejnego dnia? 

Lena Wójcik

Córeczka nie reaguje na leki oraz podawany tlen. Lekarze twierdzą, że niestety nie są w stanie nic więcej zrobić i trzeba żyć nadzieją, że sytuacja sama się zmieni. Lekarze już teraz mówią, że najprawdopodobniej konieczny będzie przeszczep płuc lub płuc i serca jednocześnie... 

Tak bardzo się boimy. Gdy patrzymy na siniejące maleńkie rączki Lenki, w oczach nieustannie mamy łzy. Wiemy jednak, że dla niej musimy być silni! Prosimy, pomóż zawalczyć nam o nasze dziecko!

Jesteśmy tacy młodzi. Tak bardzo czekaliśmy na Ciebie, córeczko… 

Angelika i Marcin, rodzice

Lena Wójcik

➤ Walkę Lenki można także wspierać poprzez LICYTACJE NA FACEBOOK'U

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0235895
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki