Wygonimy potwora z oczka Lenki

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 71 202 osoby
1 199 279,76 zł (101,26%)
Zbiórka na cel
Leczenie siatkówczaka u Dr Abramsona w USA

Lena Rogalska

Klucze, małopolskie

Nowotwór złośliwy oka - siatkówczak

Rozpoczęcie: 10 Marca 2016
Zakończenie: 14 Kwietnia 2016

Kod ATC leku L01AA03

Lena Rogalska

18 kwietnia 2016 roku Lenka poleciała z rodzicami na leczenie do dr Abramsona w Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku. Już po pierwszym badaniu wiadomości były cudowne - okazało się, że Lenka widzi na oczko, a do tego siatkówka jest sprawna w 90%. Dr Abramson powiedział że widzenie po leczeniu powinno poprawić się jeszcze o 30%. 25 kwietnia 2016 roku Lenka miała podaną pierwszą dawkę chemii dotętniczo w NewYork–Presbyterian Hospital. Guz zareagował na leczenie! Miesiąc później Lenka dostała kolejną dawkę, aby jeszcze mocniej uderzyć w guza i go unieszkodliwić. I w końcu 22 czerwca po badaniu dr Abramson powiedział to, na co wszyscy czekaliśmy: Trudno wyobrazić sobie lepszy efekt leczenia. Wygraliśmy bitwę, guz jest całkowicie martwy, a ryzyko wznowy jest bardzo bardzo niewielkie!

Lena Rogalska

Po 10 tygodniach leczenia Lenka z rodzicami wróciła do Polski. Pierwsza kontrola po 8 tygodniach była bardzo stresująca, jakby rodzice bali się, że to wszystko może być jak sen, z którego się obudzą. Niepotrzebnie - wszystko było dobrze, guz martwy! Pierwsze urodziny Lenki, pierwsze samodzielne kroczki - to wszystko odbyło się już bez siatkówczaka. Jeszcze przez kilka lat Lenka będzie musiała latać na kontrole, żeby potwierdzać te dobre wiadomości :)

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, choć wiadomo, że z tyłu głowy zawsze coś...strach będzie zawsze przy każdym wyjeździe... - napisała mama Lenki. - Wiemy, z jakim przeciwnikiem walczyliśmy. Siatkówczak jest bardzo podstępny. Lenka póki co go przegoniła. Oby nigdy już nic złego ją nie spotkało. Jest bardzo pogodnym i radosnym i mega ruchliwym sreberkiem.

Kochani jesteśmy szczęśliwi, że ten koszmar ma Happy end!
Dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu dołożyli cegiełkę do naszego szczęścia. Dzięki Wam Lenka dostała szanse na szczęśliwe dzieciństwo i normalne życie Będziemy Wam wdzięczni do końca życia. Justyna i Sebastian - Rodzice Lenki

Lena Rogalska

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 71 202 osoby
1 199 279,76 zł (101,26%)