SMA - trzy litery, które zmieniły życie naszego dziecka! Ratunku!

Lena Dylewicz

SMA - trzy litery, które zmieniły życie naszego dziecka! Ratunku!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0204016
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Lena Dylewicz, 6 lat
Niwy
Rdzeniowy zanik mięśni
Rozpoczęcie: 9 Maja 2023
Zakończenie: 12 Maja 2024

Opis zbiórki

Wydatki rosną z każdym dniem, a oszczędności są już na wyczerpaniu. Nie mając innego wyboru, dziś ponownie chcemy Was poprosić o pomoc. Specjalistyczne leczenie, badania, rehabilitacja i wizyty u specjalistów to jedyny sposób, aby Lenka miała szanse na prawidłowy rozwój i normalne dzieciństwo.

Dzięki uzbieranym wcześniej środkom mogliśmy jej to wszystko zapewnić. Czujemy ogromną wdzięczność za szansę, którą od Was otrzymaliśmy. Widzimy także pierwsze efekty leczenia – Lenka jest już po szóstym podaniu leku. Choć wiemy, że nic już nie zdoła cofnąć choroby, robimy wszystko, by zahamować jej rozwój. Niezmiennie potrzebujemy do tego Waszej pomocy!

Poznaj naszą historię:

Każdego dnia obserwujemy, jak nasza 5-letnia córeczka traci siły i zdrowie. Z każdym rokiem powinna być coraz bardziej samodzielna, silna i sprawna. Niestety, jest zupełnie inaczej… Coś, co jeszcze kilka dni temu nie sprawiałoby jej większego wysiłku, dziś staje się wyzwaniem nie do pokonania. Wszystko to za sprawą straszliwej choroby, jaką jest SMA… 

Lena Dylewicz

Wszystko zaczęło się, kiedy Lenka skończyła 3 lata. To właśnie wtedy zauważyliśmy, że córka zaczęła specyficznie się poruszać, bujając się na boki. Bardzo nas to zaniepokoiło, dlatego natychmiast udaliśmy do ortopedy. Lekarz powiedział, że to nic poważnego i lada moment samoistnie przejdzie. To uśpiło naszą czujność. Byliśmy pewni, że wszystko będzie dobrze i za chwilę córka zacznie normalnie chodzić.

Niestety, dni mijały, a objawy tylko się nasilały. Czuliśmy, że dzieje się coś niepokojącego. Szybko zaczęliśmy działać – badania, niezliczona ilość konsultacji lekarskich, czujna obserwacja. Odwiedziliśmy wielu specjalistów, jednak nikt, przez całe 2 lata nie potrafił postawić odpowiedniej diagnozy. I dopiero gdy po raz kolejny trafiliśmy do szpitala na kontrolne badania, po raz pierwszy usłyszeliśmy, że nasze dziecko choruje na SMA.

Obecnie Lenka nie jest już w stanie wykonać złożonych ćwiczeń motorycznych np.: przysiadu. Ma problem z naprzemiennym schodzeniem po schodach, dodatkowo ma zaburzeni równowagi, koordynacji oraz znacznie osłabione mięśnie ud, pośladków i brzucha.

Lena Dylewicz

Niestety córka jest już za duża na terapię genową, ale przy odpowiednim leczeniu nadal ma szansę na powstrzymanie postępu choroby. Lenka jest już po drugim podaniu specjalistycznego leku oraz uczestniczy w regularnej rehabilitacji.

Córeczka jest dla nas wszystkim, jej uśmiech rozświetla każdy dzień i daje siłę do działania. Dlatego dziś proszę ludzi dobrego serca o pomoc, o jakikolwiek wsparcie. Każda dodatkowa złotówka zbliży nas do zapewnienia córce jak najlepszej przyszłości.

Proszę, nie zostawiaj nas samych... 

Rodzice

Lena Dylewicz

Kwota zbiórki jest szacunkowa

Lena Dylewicz

➡️ IG: Walka Lenki z SMA

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0204016
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki