Zamknięta w niebieskim świecie autyzmu... Pomóż Lence lepiej żyć❗️

Lena Migas

Zamknięta w niebieskim świecie autyzmu... Pomóż Lence lepiej żyć❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0192062
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Rehabilitacja, wizyty lekarskie, badania, terapie specjalistyczne

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Lena Migas, 4 latka
Garwolin, mazowieckie
Autyzm dziecięcy
Rozpoczęcie: 11 Marca 2022
Zakończenie: 18 Października 2023

Opis zbiórki

Lenka urodziła się 39 tygodniu ciąży. Niestety ciąża nie rozwijała się dobrze. Córka urodziła się w zamartwicy! Jej szyjkę uciskała pętla z pępowiny. 

Po badaniach stwierdzono hipoglikemię, niedotlenienie około porodowe. Później mierzyliśmy się z trudnościami w karmieniu i wybudzaniu, przebieraniu…

Gdy córeczce wprowadziliśmy, rehabilitację zauważyliśmy sporą poprawę.  Zaczęła obracać się  z pleców na brzuch, czworakowała naprzemiennie, chodziła wzdłuż mebli, samodzielnie robiła kilka kroków, bawiła się zabawkami, śmiała się, prowadzona była za rękę. Chód był niepewny, ale byliśmy przeszczęśliwi z tych postępów. Potem zdiagnozowano stopy płaskokoślawe....

Lena Migas

Po pewnym czasie córeczka przestała się rozwijać, nabyte umiejętności gdzieś uleciały! Córka przestała chodzić przy meblach, czworakować, siadać z jednej strony na drugą stronę, przestała bawić się i komunikować. Za to Lenka zaczęła gryźć i wyginać rączki. Zaobserwowaliśmy pogorszenie kontaktu z córką, postępujące opóźnienie rozwoju psychicznego. 

Wiemy już, że Lenka ma obniżone napięcie mięśniowe. Jej rozwój psychoruchowy jest zaburzony całościowo, dlatego musi być pod stałą opieką wielu specjalistów: psychologa, pedagoga, psychiatry, neurologa, rehabilitanta. Musimy wspomóc jej wczesny rozwój. Jeżeli chodzi o kwestie rozwoju córki, tak kształtują się dotychczas:

Lena Migas

*relacje społecznościowe – córka  nie angażuje się, nie podąża za grupą rówieśniczą, nie reaguje na polecenia kierowanie do grupy i do niej indywidualnej, nie reaguje na własne imię, brak kontaktu wzrokowego, prezentuje zachowanie nieakceptowane społecznie, jest mało samodzielna, wykazuje duże trudności w dopasowaniu zachowania do sytuacji, brak wzajemności społecznościowej. 

*komunikacja – znaczne opóźnienie rozwoju mowy, brak komunikacyj werbalnej i pozawerbalnej, brak wskazywania palcem, brak podchodzenia, chwalenia, przynoszenia, pokazywania, mowa echolaliczna nie komunikatywna, brak wyrażania potrzeb, często występuje krzyk-pisk jako forma komunikacji /sprzeciwu. 

*zachowanie – silne schematy zachowania, szeregowanie, brak zabawy funkcjonalnej lub symbolicznej zabawkami, stereotypy ruchowe, brak odwzajemniania społeczno-emocjalnego, często nie reaguje na otoczeniu, dzieła po swojemu. 

Lena Migas

Z całego serca BŁAGAM o ratunek! Pomóżcie nam… Dajcie nam możliwość dokładnego zdiagnozowania choroby. Twoje wsparcie to też cenne godziny rehabilitacji i turnusy, aby mogła rozwijać się jak kiedyś. Lenka bardzo cierpi. Na co dzień dochodzi do mnie ból cierpienia, że nie się uda, że nikt nie pomoże. Cierpię razem z córką…

Ta nierówna walka może zakończyć się sukcesem, ale bez Twojej pomocy to się po prostu nie uda… Lenka bardzo Was kocha za to, co dla niej robicie i dziękuje z całego serduszka! Dobro wraca!! 

Zrozpaczona Mama Lenki

Lena Migas

Kwota zbiórki jest kwotą szacunkową.

Przeczytaj artykuły o Lence:

➡️ KurierGarwoliński.pl

➡️ eGarwolin.pl

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0192062
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki