Czterej bracia obciążeni chorobami! Chłopcy potrzebują Twojego wsparcia

Leon, Kuba, Franek i Antek Frej

Czterej bracia obciążeni chorobami! Chłopcy potrzebują Twojego wsparcia

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0059006
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Leon, Kuba, Franek i Antek Frej, 9 lat
Łomianki, mazowieckie
Leon: Mózgowe Porażenie Dziecięce, Kuba: zespół hiperkinetyczny, Franek: autyzm atypowy, Antek: autyzm atypowy
Rozpoczęcie: 7 Marca 2023
Zakończenie: 9 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Leoś przeszedł pierwszą operację w USA. Dzięki temu spastyka nie będzie się pogłębiać. To dla nas ogromna radość, a dla Leosia o wiele mniej bólu. Teraz musimy zadbać o intensywną rehabilitację, która jest niezbędna do dalszego funkcjonowania.

Oprócz mózgowego porażenia dziecięcego Leoś ma ADHD, zniekształcony aparat mowy, potrzebuje aparatu ortodontycznego, wielu specjalistycznych terapii. Reszta naszych synków również potrzebuje pomocy. Mierzą się ze spektrum autyzmu, Kubuś, brat bliźniak Leosia z ADHD. Każda Twoja pomoc będzie na wagę złota. Tym bardziej że niedługo będziemy musieli zbierać na drugą bardzo kosztowną operację dla Leosia. 

Leon Frej

Poznaj naszą historię:

Kiedy wychodzę na spacer z moimi synami, prawie wszyscy się za nami oglądają. Nic dziwnego, czterech niemal identycznych chłopców wykorzystuje każdą okazję, żeby coś zmajstrować. Świata poza sobą nie widzą. Jeśli gdzieś biegną, to zawsze razem. Niestety, jeden z nich, Leon zawsze jest na końcu. 

Przez powikłania okołoporodowe rozwija się gorzej niż jego bracia. Największą szansą, żeby odzyskać utraconą sprawność, są bardzo skomplikowane i kosztowne operacje w USA...

Leon Frej

Jesteśmy rodziną wielodzietną. Oprócz chłopaków mamy jeszcze 2 nastoletnie córki. Nasze życie bardzo odbiega od przyjętych standardów. Nie wiem, co to cisza, czy spokój. Wspomniana czwórka to dwie pary bliźniaków, które dzieli 20 miesięcy. Wszyscy są wcześniakami, wszyscy potrzebują wczesnego wspomagania rozwoju. Każda godzina spędzona z tą ferajną jest niczym wizyta na poligonie. Człowiek nie wie, jak się nazywa… W przyszłości, jeśli będzie taka potrzeba, na pewno pójdą za sobą w ogień. Dzisiaj jednak chcę po prostu, żeby szli do przodu i się rozwijali. Z Leosiem jest najtrudniej...

Leon Frej

Przykurcze i silne bóle, paraliżują każdy, nawet najmniejszy ruch Leosia. Naukowa nazwa tego zjawiska to spastyka, którą otrzymał w prezencie od losu razem z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. Leoś doskonale zauważa, że coś z nim jest nie tak, szczególnie kiedy przez cały dzień ma wokół siebie trzy inne, bardzo ruchliwe punkty odniesienia. 

Synek na co dzień porusza się w ortezach, nie może poprawnie stawiać nóg, dlatego samodzielnie może przejść tylko kawałek. Największym problem dla niego są schody. Bez przytrzymywania się o barierkę nie zrobi nawet kroku. Nie dalibyśmy rady funkcjonować bez wózka… Leoś czasami przebiera się w kostium Spider-mana, żeby zyskać dodatkowe moce. Mnie wtedy rozpada się serce. Musimy działać.

Leon Frej

Cierpieniu Leosia mają ulżyć operacje SDR i PERCS w Stanach Zjednoczonych. Ta droższa i trudniejsza tj. selektywna rizotomia grzbietowa, bo taką nosi nazwę (SDR), polega na przecięciu nici rdzenia kręgowego, pozwalając zmniejszyć napięcie mięśniowe. Dzięki temu Leoś będzie mógł swobodniej się poruszać, a każdy krok nie będzie już kojarzył mu się z bólem. Jego życie będzie o niebo lepsze niż teraz. Do tak skomplikowanego zabiegu potrzeba najlepszych lekarzy na świecie, a tacy znajdują się w USA...

Leon Frej

Dr Park z Missouri, który zakwalifikował Leosia do operacji, dysponując ultra nowoczesnym sprzętem, opracował unikatową metodę przecinania włókien nerwowych, otwierającą tylko jeden krąg. W Polsce lekarze otwierają nawet do pięciu kręgów, co zwiększa ryzyko powikłań i nie posiadają tak bogatego, 25-letniego doświadczenia. Dlatego zdecydowaliśmy się wybrać Stany i musimy tam polecieć całą rodziną, bo nie mamy z kim zostawić chłopców… Nie wybierałabym się w tak karkołomną podróż, gdybym znalazła dla synka lepsze rozwiązanie. Jako matka muszę zapewnić mu największe szanse na sprawność i przyszłość. Niestety, wiąże się to wszystko z ogromnymi kosztami, dlatego prosimy o pomoc.

Dodatkowo synek będzie potrzebował intensywnej rehabilitacji przed i po operacji, a także specjalistycznego sprzętu. Bez tego całe to przedsięwzięcie straci sens. Proszę, bądźcie z nami w tej wyprawie po zdrowie i sprawność Leosia. Potrzebujemy Was bardzo...

Ewa, mama

Leon Frej

➡️ Możesz pomóc poprzez LICYTACJE

Leon Frej

Reportaż o Leonie w Dzień Dobry TVN

Leon Frej

Reportaż o Leonie w TVP Info

Leon Frej

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0059006
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki