🚨 Lawina diagnoz niszczy zdrowie małego Leona... Pomożesz?

Leon Przystał

🚨 Lawina diagnoz niszczy zdrowie małego Leona... Pomożesz?

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0320515
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Leon Przystał, 7 lat
Spytkowice, małopolskie
Autyzm, wrodzona wada rozwojowa twarzy i szyi, zez zbieżny
Rozpoczęcie: 4 Sierpnia 2023
Zakończenie: 5 Lutego 2024

Opis zbiórki

Jestem samotną matką wychowującą niepełnosprawnego syna Leona. Nie jest nam łatwo, każdy dzień to wyzwanie, ale przecież najważniejsze, że jesteśmy razem. Wierzymy, że z Twoją pomocą damy sobie radę! Musimy!

Leon urodził się w 2016 roku z wrodzonymi wadami: mikrocja z atrezja ucha lewego. Oznacza to brak małżowiny usznej I przewodu słuchowego, a co za tym idzie niedosłuch lewostronny i asymetria twarzy. Leoś walczy również z anomalią zastawki aortalnej... 

Codzienna walka nie była łatwa, bo chcąc nie chcąc musiałam realizować się w roli obojga rodziców... 

W 2019 roku zdiagnozowano u synka autyzm, co nie pomogło w naszej codzienności. Obecnie jesteśmy na etapie diagnozy ADHD. Syn boryka się też z atopowym zapaleniem skóry. Zdiagnozowano u niego również zeza rozbieżnego i skośnego zakwalifikowanego do zabiegu.

Lawina diagnoz cały czas nas dosięga. Ile może wytrzymać i udźwignąć mój mały chłopiec?

Leon Przystał

Gdy skończył 1.5 roku, mimo braku na ten czas diagnozy rozpoczęliśmy rehabilitację. Nie mogłam czekać! Leon uczęszcza na zajęcia logopedyczne, psychologiczne, pedagogiczne, zajęcia integracji sensorycznej oraz rehabilitację. Większość z tych terapii niestety jest prywatna I bardzo kosztowna.

Syn uczęszcza też do przedszkola terapeutycznego oddalonego od domu o 30 km, co również wiąże się z dużymi kosztami. Poza terapiami Leon jest pod opieką różnych specjalistów: psychiatry, neurologa, laryngologa, audiologa, kardiologa, dermatologa, genetyka I chirurga. Część wizyt jest refundowana a część niestety prywatnie choćby ze względu na długi czas oczekiwania na termin.

Mieszkam z rodzicami, którzy niesamowicie pomagają. Nie mogę podjąć pracy, bo nasz grafik przepełniony jest zajęciami od poniedziałku do soboty. Ponadto sama z Leonem, nie utrzymałabym się w mieszkaniu... 

Zwracam się do Państwa, chociaż wcale nie jest to łatwe. Przychodzę z ogromną prośbą do ludzi dobrego serca o jakiekolwiek wsparcie dla syna, aby mógł iść do przodu z rozwojem i w przyszłości stać się choć trochę samodzielnym. 

Mama

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0320515
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki