Licytacje dla Dorotki

Katarzyna Wiśniewska
organizator skarbonki

Katarzyna Wiśniewska

Celem jest wsparcie akcji zbierania funduszy na zakup sprzętu do komunikacji alternatywnej dla Dorotki Wiśniewskiej, która cierpi na zespół Retta. 

Na co zbieramy? 
Dorotka nie mówi i nie może pokazywać ciałem. Jedyna ścieżka komunikacji to jej oczy. Dorotka potrzebuje mobilny tablet z wbudowanym eyetrackerem, który będzie towarzyszył jej w domu, przedszkolu, na placu zabaw, podczas zabawy z rówieśnikami. 
https://www.tobiidynavox.com/devices/eye-gaze-devi ces/I-15/

Nasza Dorotka boryka się z zespołem Retta, rzadką chorobą genetyczną.
Z powodu schorzenia jeszcze przed 11 rokiem życia może przestać chodzić, ma uciążliwe hiperwentylacje, przedłużony czas reakcji, jednak największym problemem jest brak mowy i brak możliwości wskazywania palcem, czy wykonywania jakichkolwiek celowych ruchów rękoma. Większość czasu jej dłonie są splecione w nienaturalnym uścisku lub machają bez kontroli. Furtką do świata są dla Dorotki jej oczy. 
To one skrywają w sobie wszechświat, pokazują nam całą radość życia, pogodę ducha oraz ogromną siłę do pokonywania barier, które stawia jej codzienność. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi (eyetracker, komputer, oprogramowanie) Dorotka „mówi”, a raczej „mówiła” o swoich potrzebach, uczuciach, opowiadała swoje historie koleżankom, włączała ulubione piosenki, kiedy miała ochotę na relaks. Niestety po 4 latach użytkowania eyetracker się zepsuł i nie podlega gwarancji. Nagle Dorotka straciła możliwość komunikowania się. Często płacze, bo chce nam coś przekazać, ale nie potrafi. Niekiedy płaczemy wraz z nią, z bezsilności...

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

200 zł

Marta Śmidowicz-Woźniak

50 zł

Anonimowy Pomagacz

310 zł

Rzeczkowski

480 zł

Marysia W

250 zł

Ewa

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
2%
1 310 zł Wsparło 6 osób CEL: 47 636 ZŁ