Jesień życia też może być pełna słońca!

Ludwisia

Jesień życia też może być pełna słońca!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0185140
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Wsparcie Seniorów w trudnej sytuacji życiowej – samotnych, niepełnosprawnych, cierpiących na choroby wieku starczego

Ludwisia
Wrocław
Rozpoczęcie: 21 Lutego 2022
Zakończenie: 6 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Starość. Z czym kojarzy Ci się to słowo? Być może z mądrością i budzącym szacunek życiowym doświadczeniem. Częściej jednak z utratą sprawności, problemami ze zdrowiem i samotnością. Bo starości się boimy. Budzi w nas strach. Czasami lękamy się jej bardziej niż śmierci.

Ludwisia

Wyobraź sobie, że masz 80 lat. Najprawdopodobniej nie możesz już samodzielnie czytać książek, bo Twoje oczy są zbyt słabe, by odczytać tekst napisany zawsze za małą czcionką. Sięgasz po okulary, przecież muszą gdzieś tu być. Otwierasz szufladę za szufladą, ale nie możesz ich znaleźć, bo nie pamiętasz, gdzie je ostatnio położyłeś… Kiedy idziesz na zakupy, starasz się nie kupować zbyt wiele, bo w rękach nie masz już sił na dźwiganie ciężkich siatek. Zresztą do sklepu chodzisz już i tak coraz rzadziej.

Chociaż mieszkasz zaledwie na parterze, to Twoje nogi są zbyt słabe, by pokonać kilkanaście schodków, które dzielą cię do wyjścia… Znowu samotnie spędzasz w domu zimowe miesiące, bo boisz się chodzić po śliskich i oblodzonych chodnikach... Dopiero wiosną odważysz się wyjść z domu na pierwszy spacer. Będzie to krótki spacer, bo będziesz się bał, że zabłądzisz, że zapomnisz drogi do domu. Nie chcesz znowu stać zagubiony na środku chodnika, rozglądając się za kimś, kto mógłby ci pomóc... Już od dawna masz kłopoty z pamięcią, zapominasz nie tylko tego jak wrócić domu. Nie pamiętasz już nawet imion swoich dzieci…

Ludwisia

Chociaż Seniorów, którym chcemy pomóc, jest wielu, to tylko nieliczni decydują się na założenie imiennej zbiórki, publikację zdjęć, opowiedzenie o swojej wstydliwej chorobie. "Ludzie będą mnie wytykać palcami..." "Co powiedzą sąsiedzi?" "Nie powinnam prosić o pomoc, bo inni mają gorzej niż ja". Te pytania i wątpliwości, zamykają Seniorom drzwi do serc Darczyńców.

Dzięki Kampanii "Jesień życia też może być pełna słońca!" możemy pomóc tym, którzy krępują się przyznać publicznie, że już sobie w życiu nie radzą. Środki zebrane w tej Kampanii przeznaczymy na pomoc właśnie tym Seniorom i zapewniamy im opiekę w Domu Seniora LUDWISIA. W Domu Seniora LUDWISIA nasi Podopieczni otrzymują wszystko, czego potrzebują. Ciepły posiłek, towarzystwo rówieśników, a przede wszystkim - bezpieczeństwo. Najważniejsze i bezcenne.

Ludwisia

Dzienny Dom Seniora LUDWISIA to miejsce, gdzie samotni i schorowani Seniorzy mogą liczyć na życzliwą opiekę, mają zapewnione ciepłe posiłki, mogą porozmawiać z rówieśnikami, pójść na spacer z opiekunem bez obawy o to, że się zgubią. W Domu Seniora nasi Podopieczni mogą liczyć na pomoc opiekunki medycznej, która poda im leki, zmierzy ciśnienie, pomasuje bolące barki. O naszych Seniorów dbają również terapeuci zajęciowi, którzy aktywizują Seniorów poprzez różne zajęcia terapeutyczne. Seniorzy mogą codziennie uczestniczyć w takich zajęciach jak: Arteterapia, Dogoterapia, Muzykoterapia, Kulinoterapia, czy Terapia Umysłu.

Kolejną barierą, z którą borykają się nasi Seniorzy, jest transport. Nasi Seniorzy nie są w stanie sami dotrzeć do Domu Seniora. Nie prowadzą już samochodów, nie jeżdżą komunikacją miejską w obawie, że się zgubią. Musimy im zapewnić transport do Domu Seniora i z powrotem do miejsca zamieszkania. Niektórych odprowadzamy nawet pod same drzwi mieszkania, bo nie pamiętają, gdzie mieszkają…

Ludwisia

W Domu Seniora nasi Seniorzy są traktowani z szacunkiem i życzliwością, a gdy ponownie zagubią się w przeszłości i płaczą nad utraconą młodością i zbliżającym się końcem życia, jest zawsze ktoś kto pogłaszcze ich po dłoni i powie: "wszystko będzie dobrze". Pokażmy tym wspaniałym Seniorom, że o nich pamiętamy! Że wciąż są dla wielu osób ważni...

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0185140
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki