Lwice dla Hospicjum

Lions Club Poznań New Design
organizator skarbonki

„Przyjedziesz do hospicjum malować motyle?!”

W naszych głowach hospicjum przeważnie kojarzy się z cierpieniem, bólem, zapachem starej zupy i lizolu, chociaż nigdy nie byliśmy w takim miejscu. Taki szary szpital, w którym nie ma szczęśliwego zakończenia……

Tymczasem Hospicjum Palium w Poznaniu wita kwiatami, urokliwą sadzawką i nieskazitelnym porządkiem. To miejsce spotkań rodzin i bliskich pacjentów, dzieciaków, wolontariuszy, przyjaciół Hospicjum i wielu ludzi dobrej woli. Panuje tu jakiś taki błogi stan, który wszyscy przejmują i czują się członkami wspólnoty. Siedzimy sobie razem i malujemy motyle, będące symbolem Hospicjum Palium i Motylego Wolontariatu. Bycie w grupie, proste kreatywne prace są takie zapomniane i tak niedoceniane współcześnie.

„...my tu leczymy miłością” – oto odpowiedź na pytanie, dlaczego, być może, w najtrudniejszych chwilach naszego życia, jest nam nieco lżej …….. Łatwiej postrzegać trudne tematy i obłaskawiać strach przed odchodzeniem.

Nietrudno sobie wyobrazić, jakie potrzeby może mieć taka placówka. To przecież coś więcej niż szpital; to miejsce, w którym możliwe jest godne odchodzenie i towarzyszenie bliskim pacjenta w pożegnaniu z Nim.

Lions Club Poznań New Design podejmuje wiele działań charytatywnych, zbierając fundusze na cele Hospicjum Palium. Mamy jednak poczucie, że osiągane efekty warte są każdego naszego wysiłku.

Głęboko wierzymy, że wielu z Was rozumie istotę opieki paliatywnej i dlatego zechce wesprzeć nas w tej misji.

Nie chodzi o wielkie kwoty – chodzi o każdy grosz!

Tu, w Hospicjum Palium jest ciepło, ludzko, czysto i zielono. Bo Hospicjum, to też życie.

Ten piękny tekst napisała nasza koleżanka klubowa Gabi Szymaszek.

Wsparli

10 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

Dla Jędrzeja.
30 zł

Danka

25 zł

A.

We serve
10 zł

Anonimowy Pomagacz

urodzinowe
10 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
4%
405 zł Wsparło 17 osób CEL: 10 000 ZŁ