Spraw, aby niepełnosprawność Maćka nie wpływała na komfort jego życia!

Maciej Ciosek

Spraw, aby niepełnosprawność Maćka nie wpływała na komfort jego życia!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0220186
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup samochodu przystosowanego do osoby niepełnosprawnej

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Maciej Ciosek, 25 lat
Kuźnia Raciborska, śląskie
Mózgowe porażenie dziecięce, porażenie spastyczne czterokończynowe, liczne przykurcze stawowe, retinopatia wcześniacza, jaskra, astygmatyzm
Rozpoczęcie: 25 Sierpnia 2022
Zakończenie: 2 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Maciek ma 24 lata i powinien być na studiach, planować przyszłość, może zakładać rodzinę... Niestety nigdy tego nie zrealizuje. Jego życie jest w pełni uzależnione od choroby... 

Syn choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Nie potrafi chodzić przez postępujące porażenie spastyczne, czterokończynowe. Właściwie nie jest w ogóle samodzielny.

Od chwili, gdy się urodził jestem przy jego boku. Od 24 lat robię wokół niego absolutnie wszystko. Od rana do wieczora każda czynność przy Maćku jest wykonywana przeze mnie. 

Gdy syn był mniejszy i lżejszy dużo łatwiej było nam wozić go na rehabilitację czy do lekarzy. Wtedy żył jeszcze mój mąż, który zawsze pomagał mi przy Maćku.

Maciej Ciosek

Od kiedy zostałam sama dużo bardziej odczuwam zmęczenie...  Wiem jednak, że nie mogę pozwolić na to, aby syn został uwięziony w czterech ścianach domu, a ograniczeniem był zakup fotela samochodowego dla osoby niepełnosprawnej. 

Niestety, taki fotel, który jest obrotowy, który się wysuwa i jest regulowany nie jest w zasięgu naszego budżetu.

To naprawdę niezbędna rzecz dla nas, aby Maciek mógł nadal korzystać z pomocy i mógł podróżować samochodem. Taki fotel jest również bezpieczny przy przenoszeniu Macieja na wózek inwalidzki.

Utrzymujemy się z renty rodzinnej po zmarłym mężu, renty socjalnej oraz świadczenia pielęgnacyjnego. 

Fotel, który chciałabym zakupić dla Maćka kosztuje blisko 40 tysięcy złotych. Nie jest to kwota, którą mogłabym zebrać sama... 

Bardzo proszę o pomoc.

Edyta

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0220186
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki