Maciek walczy o przyszłość❗️Pomagamy❗️

Maciek Parda

Maciek walczy o przyszłość❗️Pomagamy❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0125799
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja, terapia logopedyczna, elektrostymulacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Maciek Parda, 12 lat
Kolno, podlaskie
Obustronny rozszczep wargi i podniebienia
Rozpoczęcie: 4 Maja 2023
Zakończenie: 5 Listopada 2023

Opis zbiórki

Dzięki otrzymanemu wsparciu mogliśmy rozpocząć leczenie elektrostymulacja! To wielki krok, który już przynosi efekty. Wymowa Maćka znacznie się poprawiła, za co do końca życia będziemy dozgonnie wdzięczni!

To jednak nie koniec zmagań. By ciężka praca i postęp nie poszły na marne, Maciek musi kontynuować leczenie i rehabilitację! Dlatego po raz kolejny zwracamy się o pomoc.

Nasza historia:

Łzy same cisną się do oczu, a serce pęka, gdy widzę walkę mojego syna. Walkę ze słabościami, na które nie ma wpływu.

Maciek urodził się z całkowitym obustronnym rozszczepem wargi, podniebienia i wyrostka zębodołowego. Gdy miał zaledwie 7 miesięcy przeszedł operację zespolenia wargi i rekonstrukcji podniebienia. Jeszcze się sobą nie nacieszyliśmy, a już musiałam się z nim pożegnać pod drzwiami sali operacyjnej. 

Tego strachu i nerwów nie zapomnę nigdy, szczególnie że przechodziłam to jeszcze dwukrotnie. Kolejna operacja przeszczepu kości z bioderka odbyła się, kiedy miał 3 latka, a w 6 roku życia przeszedł korektę przegrody nosowej. 

Mimo tych wszystkich operacji po fiberoskopii, czyli specjalistycznym badaniu górnych dróg oddechowych, stwierdzono brak zwarcia podniebienno-gardłowego. To ciągnęło za sobą kolejną operację.

Maciek Parda

Jako mama nie potrafiłam poradzić sobie z tymi smutnymi wiadomościami. Gdyby nie najbliższa rodzina i wsparcie psychologiczne, nie wiem, czy udźwignęłabym taki ciężar. 

Skutkiem wystąpienia tego zaburzenia u mojego syna jest wysiękowe zapalenie ucha prowadzące do niedosłuchu. Podczas przyjmowania posiłków zdarza się ulewanie z nosa. Te wszystkie sytuacje prowadzą do tego, że Maciek jest osobą bardzo wycofaną i wstydliwą.

Wiem, że być może jeszcze całe lata, a może i całe życie Maciek będzie musiał odwiedzać różne gabinety lekarskie, by jego wada przeszkadzała mu jak najmniej i mógł rozwijać się jak każdy inny, zdrowy człowiek.

Maciek Parda

Dzięki wsparciu Darczyńców udało nam się zapewnić Maćkowi zabiegi elektrostymulacji, które znacznie poprawiły jego sytuację. Niestety, to zaledwie początek, bo żeby efekty się utrzymały, potrzeba kilku takich zabiegów. Elektrostymulacja, terapie logopedyczne, leczenie, rehabilitacja… To wciąż narastające koszty, ale też jedyna szansa, by nasz synek mógł bez skrępowania cieszyć się dzieciństwem.

Dlatego po raz kolejny zwracamy się z prośbą o pomoc! Już raz udało nam się dokonać małego cudu. Razem możemy dokonać kolejnego i podarować mojemu dziecku lepszą przyszłość!

Żaneta - mama Maćka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0125799
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki