Operacja pierwszym krokiem do samodzielności - Pomóżmy Magdzie!

Magdalena Krause

Operacja pierwszym krokiem do samodzielności - Pomóżmy Magdzie!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0249045
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Nierefundowana operacja ortopedyczna

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Magdalena Krause, 25 lat
Bolszewo, pomorskie
Deformacja szpotawo-wydrążona po prawej stronie, skrócenie mięśnia brzuchatego, niedowład połowiczny prawostronny
Rozpoczęcie: 7 Marca 2023
Zakończenie: 10 Marca 2024

Opis zbiórki

Magda pomimo swojej niepełnosprawności ma marzenia jak każda kobieta w jej wieku. Chciałaby być samodzielna, chciałaby dostać pracę, założyć rodzinę. Jest dorosła, a choroba nadal zabiera jej wiele możliwości. Nie wszystkie z marzeń uda jej się spełnić, ale niektóre są w zasięgu ręki! Pomóżmy! 

Gdy miała 7 miesięcy stwierdzono u Madzi stwardnienie guzowate. Jest to nieuleczalna i postępująca choroba, która charakteryzuje się powstawaniem guzów na różnych narządach m.in. mózgu, płucach, nerkach. Niektóre objawy bezpośrednio zagrażają jej zdrowiu i codziennemu funkcjonowaniu. M.in. epilepsja i niedowład połowiczny prawostronny.

Magda ukończyła szkołę specjalną, a obecnie uczestniczy w warsztatach terapii zajęciowej. Podjęła się pracy w jednej z restauracji. Spełniła marzenie swoje i nasze — rodziców. Niestety szczęście trwało kilka dni. Magda ze względu na niedowład często się potyka. Ostatecznie jej praca zakończyła się bardzo poważnym złamaniem ręki. 

Magdalena Krause

Rozwiązaniem może być operacja stopy. Wielu ortopedów odmówiło nam pomocy — argumentem było to, że Magdy niedowład trwa od wielu lat. Na szczęście jeden z lekarzy dał nam nadzieję, której bardzo chcemy ufać! Nie dowiemy się, gdy nie spróbujemy! 

Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie. Wielokrotne urazy spowodowane niedowładem przyczyniły się do postępującej deformacji. Skutkiem tego problemu jest ciągle towarzyszący jej ból. 

Operacja z pewnością będzie skomplikowana. Możliwe, że będziemy potrzebowali kilka powtórzeń. Ponadto po zabiegach konieczna będzie rehabilitacja… Wszystko to kosztuje. 

Magdalena Krause

Nikt nie zapewnił nam refundowanej pomocy! Jesteśmy skazani sami na siebie… Bardzo prosimy Was o wsparcie. Operacja i rehabilitacja to szansa dla naszej Madzi. 

Wierzymy, że jeszcze kiedyś będzie samodzielna i poradzi sobie w dorosłym życiu! 

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0249045
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki