Pilna operacja uchroni Maję przed dalszymi komplikacjami zdrowotnymi - pomóż!

Maja Dybowska
Zbiórka zakończona

Pilna operacja uchroni Maję przed dalszymi komplikacjami zdrowotnymi - pomóż!

Cel zbiórki:

Operacja ortopedyczna w Paley European Institute

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Maja Dybowska, 6 lat
Tarnów, małopolskie
Mózgowe porażenie dziecięce, niedowład lewostronny, wysoka krótkowzroczność, tarnów
Rozpoczęcie: 22 Sierpnia 2022
Zakończenie: 8 Marca 2023

Opis zbiórki

Nigdy nie zapomnę chwili, w której pierwszy raz trzymałam na rękach moją córeczkę. To uczucie, którego nie da się z niczym porównać. Nie mogliśmy jednak cieszyć się wtedy pełnią szczęścia. Maja przyszła na świat jako wcześniak, co poważnie odbiło się na jej zdrowiu…

Konsekwencją przedwczesnych narodzin okazało się mózgowe porażenie dziecięce, niedowład lewostronny i wysoka krótkowzroczność. Tak naprawdę od samego początku córeczka wymagała stałej opieki wielu specjalistów i systematycznej rehabilitacji. Każdy kolejny dzień wiązał się z szeregiem przeszkód, ale Maja dzielnie stawiała im czoła. Dzięki intensywnej pracy z rehabilitantami w wieku czterech lat córce udało się postawiać pierwsze samodzielne kroki. Niestety, przed Majką wciąż jeszcze trudna droga. Córka często traci równowagę i przewraca się przy kolejnych próbach chodzenia. Nie jest też jeszcze w stanie chwytać lewą ręką, która jest znacznie osłabiona. 

Maja Dybowska

Celem codziennej rehabilitacji Mai jest utrzymywanie wypracowanych efektów i wzmacnianie najsłabszych części ciała. Wykorzystujemy wszystkie refundowane zajęcia z terapeutami. Dodatkowo realizujemy rehabilitację w prywatnych placówkach. Niestety, koszty stale rosną. Z powodu wzmożonego napięcia mięśniowego i wewnętrznej rotacji nóg, biodra córeczki są zagrożone zwichnięciem! Na ostatniej konsultacji ortopedycznej okazało się, może temu zapobiec tylko operacja bioder. To ogromna szansa dla córeczki. Musimy zrobić co w naszej mocy, aby zabieg mógł dojść do skutku. Dzięki niemu Maja będzie mogła zawalczyć o dalsze usprawnianie w poruszaniu się i o kolejne postępy na drodze do jak największej samodzielności.

Przed nami jednak największa przeszkoda. Tym razem nie damy rady pokonać jej sami. Koszty operacji zostały oszacowane na około 100 tys. złotych. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie z Waszej strony, które pozwoli nam zawalczyć o sprawność Majki! 

Rodzice

Obserwuj ważne zbiórki