
Przedwczesny poród odcisnął piętno na zdrowiu naszej córki❗️Prosimy, pomóż!
Cel zbiórki: Turnusy rehabilitacyjne, leczenie i rehabilitacja
Wpłać, wysyłając SMS
Przekaż 1,5% podatku
Przekaż 1,5% podatku
Stała pomoc
Tu może pojawić się Twoja Stała Pomoc.
Wspieraj co miesiącCel zbiórki: Turnusy rehabilitacyjne, leczenie i rehabilitacja
Opis zbiórki
W dniu narodzin córeczki zamiast szczęścia ogarnął nas strach. Maja przyszła na świat w 30. tygodniu ciąży, w zamartwicy. Pierwsze dni jej życia spędziła podłączona do respiratora, który oddychał za nią. Ten widok prawie złamał nam serca.
Doszło do wylewu krwi do mózgu i innych powikłań związanych z przedwczesnym porodem. Córeczka urodziła się z zespołem oskrzelowo-płucnym, co doprowadziło do rozwinięcia się astmy wczesnodziecięcej.
U Mai zdiagnozowano także padaczkę. Napady pojawiają się w różnych postaciach, dlatego nie jest możliwe dokładne sklasyfikowanie padaczki i włączenie odpowiednich leków. Oprócz tego u córki wykryto wadę wzroku oraz retinopatię, a problemy fizjologiczne wskazują na możliwość wystąpienia choroby Hirschsprunga.

To jednak nie koniec złych wieści. Maja, mimo swojego wieku, wciąż nie mówi, a jej chód jest bardzo chwiejny. Dodatkowe wizyty u specjalistów potwierdziły najgorsze – całościowe zaburzenia rozwoju, w tym znacznie obniżony rozwój mowy.
Moment, w którym Maja przyszła na świat, rozpoczął nieustanną walkę o jej zdrowie i sprawność. Dziś nasza codzienność to ciągłe wizyty u specjalistów, do których musimy dojeżdżać długie kilometry. To stała rehabilitacja, ćwiczenia i leczenie, które są niezbędne dla jej prawidłowego rozwoju.

Najgorsze jest to, że nigdy nie wiemy, co przyniesie kolejna konsultacja lekarska. Kiedy myślimy, że wychodzimy na prostą i stan zdrowia Mai jest stabilny, zwykła wizyta kontrolna przynosi kolejne rozczarowanie – podejrzenie następnej diagnozy, konieczność wykonania jeszcze jednych badań...
Choć z całych sił staramy się zapewnić Mai dobre dzieciństwo oraz bezpieczną i sprawną przyszłość, koszty, z jakimi musimy się mierzyć, zaczynają nas przerastać. Wizyty u specjalistów, dojazdy oraz niezliczone godziny rehabilitacji to wydatek, którego nie jesteśmy w stanie udźwignąć.
Dlatego postanowiliśmy zwrócić się z prośbą o wsparcie. Twój gest to dla naszej córki szansa na dzieciństwo, na jakie zasłużyła. To szansa na pierwsze słowo i zdrowie, które jest najważniejsze. Będziemy z całego serca wdzięczni, jeśli zechcesz pomóc naszemu dziecku.
Rodzice Mai
- Wpłata anonimowaX zł
- Wpłata anonimowaX zł
- Blobmarket20 zł
- Aneta50 zł
- Oskar5 zł
- Wpłata anonimowa100 zł