Ratujmy chore nóżki, dajmy Mai szansę na jej pierwszy krok!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 313 osób
468 632 zł (106,07%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0066324 Maja
Zbiórka na cel
Operacja nóżek Mai w Paley European Institute

Maja Kujawa , 13 miesięcy

Markowice , wielkopolskie

Hemimelia strzałkowa

Rozpoczęcie: 21 Kwietnia 2020
Zakończenie: 15 Października 2020

13 Października 2020, 15:18
Dziękujemy za wsparcie!

Kochani Mamy To‼️‼️‼️‼️
Pasek się zazielenił. Zbiórka osiągnęła swój cel. 100%, a nawet więcej.
Nasza radość sięga zenitu!!!
Łzy szczęścia płyną Nam strumieniami, bo dokonał się CUD‼️ CUD, na który czekaliśmy pół roku.
Było dużo chwil zwątpienia i dziękujemy za ciepłe słowa, które Nas tylko mobilizowały. Upadaliśmy kilka razy ale tylko po to, by wstać i walczyć jeszcze bardziej.
Maja dostała szansę na to, by móc chodzić. Jedna malutka dziewczynka poruszyła tysiące serc ❣️❣️To dzięki Waszej pomocy, zaangażowaniu udało się. Boże Kochana Armio Mai Dziękujemy Wam! Nie sposób nam tutaj wymienić nazwiska, firmy,darczyńców i instytucje, które przyczyniły się do tego sukcesu... Dziękujemy Wszystkim ‼️‼️‼️
ZA pomoc, za udostępnianie, za modlitwy i moc dobrych słów.
Data 09.10 na zawsze zapisze się w naszych sercach ❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️

Rodzice i Maja

Pokaż wszystkie aktualizacje

23 Września 2020, 14:48
Musimy się spieszyć... Pomocy!

10.09.2019 Najpiękniejszy i najgorszy dzień w naszym życiu...

Dzisiaj Maja ma już roczek. Sama nigdy nie wstanie i nie zrobi kroku. Jako mama jestem na skraju załamania. Teraz wszystko kręci się wokół Mai i pieniędzy. Paraliżuje mnie strach. Strach, że do końca życia moja kruszynka będzie poniekąd wykluczona, nie będzie mogła w pełni korzystać z życia.

Maja Kujawa

Czasami dzieci bywają okropne. Potrafią złamać. Wie to każdy z nas. Nie lubią ,,innosci", a nie każde dziecko ma na tyle silną psychikę, żeby sobie z tym poradzić. Patrzę teraz na moją Pszczółkę. Próbuje wstać i nie rozumie, dlaczego jej to nie wychodzi. Ja już nie proszę ja Was Błagam! 

Maja Kujawa

Granica między wstydem, a "czy wypada", się zaciera. Jedyną szansą, żeby zbiórka ruszyła jest "puszczenie" jej w Świat. Jest Nas tak Wielu. Proszę, udostępnij nasz post. Operacja już w październiku. Jeśli nie zdążymy uzbierać potrzebnej kwoty, termin nam przepada. Pamiętaj... Dobro zawsze wraca.

Postaw ze mną Maje na nogi. Proszę ❣️

Danuta - mama 

Czekaliśmy na pojawienie się naszej córeczki na świecie z utęsknieniem. Badania prenatalne nie dawały żadnych powodów do niepokoju. Ciążą, nie licząc cukrzycy, przebiegała prawidłowo. Gdy przeszła na świat, już po minach lekarza i położnych widziałam, że coś jest nie tak. Nie zdawałam sobie tylko sprawy, co... Dopiero lekarz wytłumaczył mi, że Maja urodziła się z wrodzoną wadą nóg. Moja córeczka ma szczątkowo wykształcone kości. By mogła normalnie funkcjonować i stanąć na własnych nóżkach i cieszyć się dzieciństwem, jak inne zdrowe dzieci, potrzebna jest bardzo kosztowna operacja.

Maja Kujawa

W tym jednym momencie wymieszało się ogromne szczęście z urodzenia maleństwa i przenikający do szpiku kości strach. Nie byłam w stanie myśleć o niczym innym i tylko pytałam lekarza, czy córeczka będzie mogła chodzić. Niestety, w tamtej chwili nikt nie potrafił mi odpowiedzieć na to najważniejsze pytanie.

Po powrocie do domu długo nie mogłam dojść do siebie, ale w końcu wzięłam się w garść, bo przecież musiałam być silna, by walczyć o lepsze jutro dla naszej małej wojowniczki. Rozpoczęliśmy poszukiwanie pomocy. Setki stron internetowych, informacji, nazwiska lekarzy, które warto zapamiętać. I to jedno, jedyne - dr Paley. Amerykański specjalista od spraw beznadziejnych, od tych najtrudniejszych przypadków. Udało nam się z nim spotkać i to on wlał w nasze serca nadzieję. Bardzo chore i niepełnosprawne nóżki Majki można naprawić!

Maja Kujawa

Kiedy słyszysz takie wieści, okazuje się, że budzą się w tobie zupełnie nowe pokłady energii. Przeżywasz emocjonalny rollercoaster. Od głębokiego smutku i przybicia, po ogromny zapał do walki. My, matki tak mamy, nie możemy się poddać. Nie wolno nam się załamać. Musimy być zawzięte i gotowe do działania. Jak lwice… A wtedy najgorsza nawet chorobę można pokonać. Gorzej jednak, gdy porzebne są do tego ogromne pieniądze.

Dobra wiadomość jest taka - operację można przeprowadzić w Polsce, dzięki czemu unikamy kosztownej wyprawy za ocean. Zła - to wciąż jest wydatek na poziomie prawie pół miliona złotych. Skąd wziąć takie pieniądze? W takim momencie do głowy przychodzi tylko jeden pomysł - zbiórka na siepomaga… To przecież właśnie tutaj dzieją się cuda, których w tej chwili tak bardzo potrzebujemy.

Maja Kujawa

Prosimy Was o pomoc. Bez Waszego wsparcia nie uda nam się dać naszej córeczce szansy na samodzielność i na to, że nie będzie odstawać od rówieśników. Że nie będziemy drżeli o każdy jej kolejny krok. Że za kilka lat jedynym wspomnieniem po tak trudnej wadzie pozostaną tylko archiwalne zdjęcia i blizny…

Sebastian i Danusia, rodzice

---

Możesz pomóc poprzez LICYTACJE

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 8 313 osób
468 632 zł (106,07%)
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0066324 Maja