Pomóż mi, bez Ciebie będę kaleką!

Zbiórka na cel: Operacja nóżek Mai w Aschau, by nadal mogła chodzić
Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 4 630 osób
108 309 zł (72,35%)

Maja Niedźwiecka, 7 lat

Wrocław, dolnośląskie

Rozszczep kręgosłupa z przepukliną oponowo-rdzeniową, stopy końsko-szpotawe

Rozpoczęcie: 7 Kwietnia 2017
Zakończenie: 23 Maja 2018

Zobacz wszystkie zbiórki

18 Kwietnia 2018, 14:36
Co słychać u Mai?

9 kwietnia Maja wraca na pierwszą reoperację wyjęcia drutów i zdjęcia gipsów... od razu pewnie trzeba bedzie zrobic nowe ortezy, potem za kolejne 7-8 miesięcy wrócimy wyjęcie śruby z prawej stopy. Jesteśmy dobrej myśli i dziękujemy, że jesteście z nami w tym trudnym czasie.

Pokaż wszystkie aktualizacje

Tylko operacja może uchronić moje dziecko przed straszliwym cierpieniem! Jeśli nie uda mi się zebrać ogromnych pieniędzy, Maja na zawsze przestanie chodzić. Wózek inwalidzki zmieni ją w kalekę!

Ona ma dopiero 6 lat. Niepełnosprawność to wyrok, który odbierze Mai samodzielność, skaże ją na życie w bólu, pogłębiającym się wraz z każdą kolejną deformacją ciała.

 

Maja słabnie - w jej ciele zanika czucie, jego dolna część staje się znieczulona na bodźce, zanikają mięśnie. Patrzy na swoje nóżki, kiedyś sprawniejsze, dziś częściowo unieruchomione przez sięgające do kolan ortezy. Jeśli operacja się odbędzie, Maja będzie nosiła ortezy tylko do kostek. Jeśli nie - będzie bezwładna, skazana na opiekę drugiej osoby, niezdolna do ruchu, nękana przez bóle kręgosłupa i nóg.

Podczas chodzenia, Maja rani swoje stópki. Jej chód znacznie się pogorszył, krzywo stawia nóżki, ma nad nimi coraz mniejszą kontrolę. Coraz częściej płacze, a ja tak bardzo się boję, że pewnego dnia nie wstanie, że to będzie koniec.

Badanie połowkowe i słowa lekarza, które zapoczątkowały piekło - guzek na kręgosłupie. Moja córka miała urodzić się z nieuleczalną wadą kręgosłupa - przepukliną oponowo-rdzeniową! Zdecydowałam się na leczenie prenatalne. To była pierwsza operacja, która przyspieszyła poród. Kiedy Maja się urodziła, lekarz powiedział słowa, których nigdy nie zapomnę: Rusza nóżkami. Proszę walczyć. Może będzie chodzić.

Maja trafiła na stół operacyjny, gdy miała 3 miesiące - lekarze zamknęli przepuklinę. Nadzieja, którą dał nam lekarz, stała się rzeczywistością. Maja miała dwa latka, kiedy zaczęła stawiać upragnione przeze mnie kroki! To był mój własny cud. Uśmiech Mai, jej bystre oczka, kiedy szła obok mnie. Dla niej to było naturalne, normalne. Nie wiedziała, że jest chora.

Kwiecień 2014 - życie Mai było zagrożone! Wszystko przez nietypowo umiejscowionego tłuszczaka. Maja przeszła operację odkotwiczenia rdzenia kręgowego. Operacja miała ułatwić Mai życie z wadą kręgosłupa, jednak zamiast zabrać, co złe, osłabiła ją, doprowadziła do częściowego niedowładu nóżek. Od tego czasu chodzenie sprawia Mai trudność - porusza się bez wyczucia, obciąża zewnętrzne krawędzie stóp, stawiając je do środka. Nerwy zostały uszkodzone…

Rok później - kolejna operacja, która choć trochę naprawiła tragiczne następstwa poprzedniej. Niestety, uszkodzone nerwy się nie zregenerowały. Tak bardzo się boję, że będzie gorzej, że brak czucia będzie się pogłębiał, że pewnego dnia Maja będzie musiała usiąść na wózku…

Maja nie musi być skazana na niepełnosprawność! W klinice w Aschau są specjaliści, którzy potrafią pomóc mojemu dziecku! Aby Maja mogła chodzić, by otrzymała szansę na normalne i samodzielne życie bez kalectwa, musi przejść operację na tkankach miękkich.

Ogromna kwota, blisko 115 tysięcy - tyle potrzebuję, by moja córka miała szansę na wszystko, co piękne. Na życie bez bólu, z wolnym od deformacji i przykurczy ciałem, bez wózka… Błagam Was, pomóżcie nam... Pierwsza operacja jest zaplanowana na 28 lutego 2018 roku...

Mama - Małgosia

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 4 630 osób
108 309 zł (72,35%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość