Błagam, nie możemy zatrzymać jej postępów! Nowe ortezy dla Majki!

Maja Niedźwiecka

Błagam, nie możemy zatrzymać jej postępów! Nowe ortezy dla Majki!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0000653
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup nowych ortez, dopasowanych specjalnie dla Mai.

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Mam Serce
Maja Niedźwiecka, 11 lat
Wrocław, dolnośląskie
Rozszczep kręgosłupa z przepukliną oponowo-rdzeniową, stopy końsko-szpotawe
Rozpoczęcie: 14 Lipca 2023
Zakończenie: 14 Października 2023

Opis zbiórki

To niesamowite, jak wiele osób już nam pomogło! Z całego serca dziękujemy. Majeczka znów potrzebuje wsparcia… Dzięki Wam zaszła już tak daleko, nie możemy tego zaprzepaścić. W czerwcu skończyła piątą klasę. Mimo ciągłych rehabilitacji, operacji i kontroli lekarskich jest dzielną wojowniczką, która z uśmiechem idzie do przodu i odnosi małe-wielkie sukcesy! Żeby dalej je odnosić, potrzebuje nowych ortez. Pomożecie?

Historia Mai: 

Od początku, naszej kochanej dziewczynce, życie nie szczędziło bólu. Urodziła się jako wcześniak z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Pierwszą swoją operację Maja przeszła, gdy była jeszcze w brzuchu mamy, kolejną – 3 miesiące po urodzeniu. Lekarzom udało się pomyślnie zamknąć przepuklinę. Córeczka miała dobre wyniki, rozpoczęła ciężką, lecz i skuteczną rehabilitację, dzięki której rozwijała się prawidłowo. 

Prawdziwym cudem był moment, kiedy to Maja zrobiła swój pierwszy krok i zaczęła samodzielnie chodzić. Radość i nadzieja, że Maja będzie w pełni sprawna nie trwała jednak długo. Kontrolny rezonans wykazał zakotwiczenie rdzenia kręgowego, narastał także tłuszczak, który zaczął wchodzić do kanału kręgowego. 

Maja Niedźwiecka

Niezbędna okazała się kolejna interwencja chirurgiczna. Reagować należało szybko, ponieważ Majka zaczęła poruszać się na ugiętych kolanach. Zabieg, który przeprowadzono w Krakowie nie udał się. Stan zdrowia naszej córeczki zmienił się diametralnie. Po operacji wystąpił u Mai niedowład kończyn dolnych, osłabło czucie w stópkach, pojawił się brak zgięcia grzbietowego obu stóp, pęcherz pogorszył się na tyle, że córka wymagała stałego pampersowania. 

Maja z biegającego, dobrze funkcjonującego dziecka, w jednej chwili musiała walczyć o każdy kolejny krok. Było coraz gorzej, nóżki bardzo osłabły i wymagały zaopatrzenia ich w ortezy, plecy naszej dziewczynki zaczęły się nienaturalnie wykrzywiać, nie mogła samodzielnie siedzieć, przestała rosnąć. 

Na domiar złego kolejny rezonans ponownie wykazał zakotwiczenie i napięcie rdzenia kręgowego, co wymagało następnej operacji. Maja trafiła na salę operacyjną w czerwcu 2015 roku, gdzie pod okiem wybitnych specjalistów przeszła wielogodzinny zabieg, który uratował jej zdrowie. Wprawdzie interwencja nie naprawiła uszkodzonych wcześniej nerwów, jednak okazała się na tyle skuteczna, że córeczka przestała odczuwać nieustanny ból, ponownie zaczęła rosnąć, a po kilku dniach mogła stanąć na własnych nóżkach!

Maja Niedźwiecka

Na początku 2018 r. Maja musiała przejść kolejną operację, podczas której udało się dokonać transplantacji mięśni obu stóp. 28 grudnia 2018 roku odbył się kolejny zabieg – transpozycja mięśni. Lekarze usunęli również śrubę ze stopy i wstawili drut. W kolejnych miesiącach Maja jeździła regularnie na konsultacje do niemieckiej kliniki, żeby kontrolować stan stóp po zabiegu. Po operacjach niezbędny jest częsty zakup nowych ortez, bez których efekty operacji mogłyby zostać zaprzepaszczone! Ortezy muszą być wymieniane wraz ze wzrostem Mai.

W grudniu 2022 roku Maja miała wizytę w klinice ortopedii dziecięcej w Aschau u doktora Dussy, który wcześniej operował jej stopy. Lekarz, po obejrzeniu zdjęć RTG bioder, kręgosłupa i stóp stwierdził, iż Maja jest w naprawdę dobrej kondycji! Jednak jej utrzymanie zależy od właściwej rehabilitacji oraz odpowiednich ortez.

Maja Niedźwiecka

Doktor poinformował nas również, że w miarę wzrostu Mai, jej stopy ulegają stopniowej deformacji i wymagana będzie kolejna operacja stóp – jesteśmy pod kontrolą. Sprawdzamy, czy jest szansa przetrwać do zakończenia okresu wzrostu Mai, czy jednak deformacje będą się pogłębiać i operacja będzie konieczna wcześniej. 

Obecne ortezy były wykonane w maju 2022 roku i niestety są już za ciasne – Maja sporo urosła i konieczne są nowe ortezy, dopasowane do jej obecnego wzrostu, aby mogła samodzielnie zacząć od września szóstą klasę. Koszt nowych ortez wzrósł ogromnie i w tym roku wynosi aż 8 573, 61 euro, czyli ponad 38 000 zł! Do tego dochodzą opłaty za rehabilitację oraz wizyty lekarskie… Bardzo prosimy o pomoc!

Rodzice

Maja Niedźwiecka

➡️ Facebook

🎥 Zobacz apel Mai!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0000653
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki