Maks kontra rak

Zbiórka na cel: Terapia przeciwciałami GD-2
Zbiórka zakończona
Big 4336d32a 3e68 45b3 81a6 c4dd240dfc33
Wsparło 2 211 osób
81 762,35 zł (48,1%)

Maksymilian

Neuroblastoma IV stopnia, mutacja N-myc

Bielsk Podlaski, podlaskie

Rozpoczęcie: 27 Stycznia 2015
Zakończenie: 15 Czerwca 2015

Rezultat zbiórki

Zakończyliśmy zbiórkę dla Maksa, ponieważ okazało się, że chłopiec ma szansę na leczenie w Krakowie. 2 lata temu, gdy zaczęły się do siepomaga zgłaszać pierwsze dzieci z neuroblastomą, które nie miały szans na leczenie w Polsce, zaczęła też działać grupa Neuroblastoma Polska. Poza promowaniem zbiórek w Polsce, dążyli do tego, żeby leczenie zostało wprowadzone w Polsce. Udało się - w marcu 2015 roku pierwsze dziecko z neuroblastomą rozpoczęło terapię w Krakowie. Jednak nie wszystkie dzieci mogą być leczone w Polsce i te, które mają odstępstwa od protokołu, muszą szukać pomocy za granicą. A odstępstwa mogą wystąpić na kilku etapach leczenia, więc kiedy jest zagrożenie, tak jak u Maksa, rodzice i tak muszą zbierać pieniądze, żeby w ostatniej chwili w przypadku dyskwalifikacji w Polsce, móc jechać do Włoch lub Niemiec.

Do 10 lipca nie było wiadomo, czy Maks będzie mógł być leczony w Polsce. Wyniki wyszły na szczęście dobrze, tylko jeden marker nowotworowy był podwyższony, jednak można było rozpocząć leczenie, które jest zaplanowane na 2 sierpnia 2015 roku. Wiemy już też, że Maksio otrzyma samo przeciwciało, bez zastrzyków z interleukiny. Zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację Maksa po zakończonym leczeniu przeciwciałami, a pozostałą kwotę rodzice chcieliby przekazać na pomoc innym dzieciom chorującym na neuroblastomę, żeby miały taką samą szansę na wyzdrowienie, jak Maks i żeby brak pieniędzy im tej szansy nie odebrał.

Dziękujemy wszystkim, którzy są i byli przy nas. To dzięki Wam moglibyśmy rozpocząć leczenie, gdyby Maks w Polsce otrzymał dyskwalifikację. To dzięki Waszym słowom wsparcia nie poddaliśmy się i cały czas wierzymy, że leczenie pozwoli pozbyć się nowotworu i zacząć w końcu normalnie żyć, poza szpitalnymi ścianami. Do końca życia będziemy odwdzięczać się za to wszystko, co otrzymaliiśmy, przkazując dobro dalej, do tych, którzy go potrzebują.

0,35 zł

Anonimowy Pomagacz

9 zł

Anonimowa Pomagaczka

30 zł

frycu

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Thumb 2015 04 22 29
20 zł

japko28

Powodzenia!
24 zł

Anonimowa Pomagaczka

Pokaż więcej

Wsparło 2 211 osób
81 762,35 zł (48,1%)

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość