Cierpienie Maksia przekracza wszystkie granice!

Maksymilian Szendera
Zbiórka zakończona

Cierpienie Maksia przekracza wszystkie granice!

Cel zbiórki:

Stabilizacja kręgosłupa i wielopoziomowa osteotomia w Paley European Institute

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Maksymilian Szendera, 14 lat
Kraków, małopolskie
dziecięce porażenie mózgowe, małogłowie i padaczka
Rozpoczęcie: 23 Grudnia 2021
Zakończenie: 15 Maja 2022

Opis zbiórki

Ból, cierpienie, niekończąca się walka o sprawność, perspektywa wózka inwalidzkiego... Tak może wyglądać przyszłość Maksia, jeśli na czas nie uzbieramy pieniędzy, jeśli nie uchronimy go przed kalectwem... Synek przeszedł już jedną operację bioder w Niemczech, niestety, postępująca skolioza zrobiła swoje. By uchronić Maksia przed wózkiem inwalidzkim, by mógł chodzić, a jego życie nie było związane z pasmem nieszczęść, konieczna jest operacja, którą przeprowadzą specjaliści z Paley Institute. To jedyny ratunek dla Maksia! Kwota jest ogromna, a czasu mamy tak mało, operacja już w kwietniu. Proszę, pomóż!

Maksymilian Szendera

Niestety to nie koniec leczenia operacyjnego naszego syna.
Właśnie otrzymaliśmy kosztorys na kolejną operację – tym razem to olbrzymia skolioza, która bardzo szybko rośnie.
Operacja ma się odbyć w marcu, nie mamy czasu. Jeżeli skolioza urośnie czeka go usztywnienie całego kręgosłupa odebranie mu tego co już się nauczył, istnieje niemalże pewność, że nie zdołamy uratować bioder, o które tak walczyliśmy, a które niedawno zostały zoperowane. To Wszystko sprawia, że czujemy się bezradni bezsilni. Byliśmy pewni, że tak intensywna terapia przyniesie efekt i skolioza się zatrzyma.

Maksymilian Szendera

Przeżyliśmy tyle bólu i rozczarowania przez ostanie lata, że wręcz byliśmy pewni że więcej nie można. Jak można tak bardzo cierpieć z bólu, nie mocy, i patrzeć na cierpienie dziecka, które z całych sił każdego dnia stara się żyć na nowo.

Mimo że Maksiu ma zanik mięśni pośladków, i nóg, które mozolnie krok za krokiem, odbudowujemy. Jego biodra są po raz, kolejny poskładane jak puzzle. Dbamy o nie bardzo, i nagle pojawia się skolioza –  65 stopni. Boczna bardzo duża, pozostawienie jej lub czekanie spowoduje, że będzie bardzo źle.

Teraz możemy go uratować i naprawić to wszystko, co jest do uratowania. Jednak nie możemy czekać, pogorszenie się skoliozy niesie ogromne konsekwencje nie wydolność oddechową, ucisk jelit a co najgorsze to biodra, które się po prostu nie utrzymają. Czas działa na naszą niekorzyść, odbierając sprawność Maksiowi. Osiągneliśmy już tak dużo, że nie możemy tego zaprzepaścić ....nie możemy. To wy wszyscy zbudowaliście z nami to, co mamy – teraz, nie chcemy tego stracić.  Maksio musi żyć, biegać i rosnąć.

Maksymilian Szendera

Problemy się nawarstwiają i mnożą. Jego życie jest zagrożone, po raz kolejny.
Tylko teraz, jak najszybciej, można wykonać prosty zabieg, usztywnić tylko fragment kręgosłupa. Naprawić to, co zepsuły po tylu latach uszkodzone niestabilne bioderka. I te słowa tylko teraz jak najszybciej....... jak najszybciej... biegają po mojej głowie cały czas.

Ciągle mam je głowie rano wieczorem w nocy, boje się co jeszcze nas spotka. Dziękuje, że on żyje, że jest, że zawsze się uśmiecha. Kocham go tak mocno, że jak tylko bym mogła, odebrałabym ból, i niepełnosprawność, wzięła na siebie.

Nie tak miało nasze życie wyglądać, często płacze z bezsilności jak nikt nie widzi. Wiem, że muszę być silna, walczyć o niego, bo wiem że mnie kiedyś zabraknie, a on będzie żył i dlatego zrobię wszystko, aby był jak najbardziej sprawny.

Maksymilian Szendera

Maksymilian ma nadmierną ruchomość stawów, ten zabieg jak i wszystkie inne będzie bardzo trudny, musi go wykonać lekarz, który już zna naszego syna, jego stawy kości możliwości regeneracyjne.  Już raz udało mu się uratować biodra po tym jak ktoś inny je zepsuł, okaleczył. Dzięki niemu Maksiu chodzi z chodzikiem, wstaje powoli z wózka. Maksiu jest niezwykłym chłopcem, bardzo wrażliwym mądrym i delikatnym, z ogromem schorzeń, które razem wszystkie stanowią ogromne zagrożenie dla niego i jego życia.
Bardzo się boi kolejnych operacji.

Kręgosłup i biodra dwa elementy, które odbierają nam poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Ten kręgosłup uszkadza biodra, a biodra uszkodzone pogłębiają skoliozę. Jesteśmy w zaklętym kole. Musimy je otworzyć i zamknąć. Musimy znowu walczyć kolejny raz przezywać ogromny stres lęk, który nas niszczy. Jednak Maksio zaczyna znowu chodzić przy chodziku i jesteśmy już coraz bliżej. Marzymy, aby prosty i dumny bez ucisku na płuca i narządy mógł kroczyć przed siebie! 
Pisząc to łzy same mi lecą, bo nie znam odpowiednich słów, aby przekonać wszystkich do pomocy. Jak to zrobić, by kolejny raz zebrać tak wielką kwotę? Pomóżcie nam!

Mama

–––––––––––––––

BAZAREK DLA MAKSA –> KLIK

Strona Maksia na Facebooku –> KLIK

 NWK24 – PORTAL INFORMACYJNY –> KLIK

Obserwuj ważne zbiórki