Kontuzja odebrała karierę, a choroba zdrowie. Pomóż Małgorzacie odzyskać sprawność!

Małgorzata Kawulok

Kontuzja odebrała karierę, a choroba zdrowie. Pomóż Małgorzacie odzyskać sprawność!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0180612
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie, rehabilitacja, sprzęt medyczny, dojazdy

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Małgorzata Kawulok, 51 lat
Ustroń, śląskie
Upośledzenie narządu ruchu
Rozpoczęcie: 8 Lutego 2022
Zakończenie: 21 Maja 2024

Opis zbiórki

Kontuzja zapoczątkowała pasmo nieszczęść Małgorzaty! Prosimy, przeczytaj dramatyczną historię byłej lekkoatletki i pomóż jej walczyć o zdrowie!

Od 14 roku życia całym moim światem był sport. Trenowałam lekkoatletykę i już w wieku 15 lat zostałam Mistrzynią Polski Młodzików w pchnięciu kulą. Mając 16 lat, dostałam się do Kadry Polski i zaczęła się moja prawdziwa kariera sportowa. Obozy, wyjazdy, zgrupowania sportowe w Spale i w całej Polsce – tak wyglądało moje życie. Wygrywałam wszystko, co można wygrać w Polsce, w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Pasmo sukcesów trwało 6 lat. A potem nastąpił mój mały koniec świata – kontuzja i koniec marzeń.

Moje życie zmieniło się tak bardzo, jak to tylko możliwe. Po kontuzji pracowałam jako recepcjonistka w hotelu i jednocześnie opiekowałam się ciężko chorym ojcem. Tato umarł w 2010 roku, a wkrótce potem moja mama dostała udaru i od tego momentu jest całkowicie zdana na moją opiekę.

Sytuacja wkrótce się pogorszyła i mamie amputowali nogę. Starałam się robić, co mogłam, jednocześnie pracując w dwunastogodzinnym systemie zmianowym na recepcji. Zapomniałam o sobie, bo przecież inni bardziej potrzebowali mojej pomocy. W efekcie moje problemy ze zdrowiem się pogorszyły. Pod koniec 2020 roku na skutek cukrzycy amputowano mi najpierw palec w stopie prawej, następnie palec w stopie lewej. Niestety później sytuacja wymagała amputacji nogi. I tak zostałyśmy same z mamą, obie niepełnosprawne. 

Największym moim dramatem jest bezsilność. Kiedyś byłam tak bardzo aktywna, a teraz jestem niepełnosprawna i rzeczy proste dla zdrowego człowieka są dla mnie niewykonalne.

Nie mam wielkich oczekiwań, nie użalam się nad sobą, ale chciałabym być w miarę możliwości sprawna. Umiejętność poruszania zapewniłaby mi porządna proteza nogi. Chciałabym normalnie żyć, pracować, zarabiać na siebie i na potrzeby swojej mamy. Nie chcę być obciążeniem ani kłopotem dla nikogo.

Od osiągnięcia samodzielności dzieli mnie tylko i aż kilkadziesiąt tysięcy złotych. To suma kosztów protezy i rehabilitacji, koszty dojazdów na przymiarkę protezy i koszty wizyt u specjalistów. Bardzo proszę, nie zostawiajcie mnie samej, nawet najdrobniejsza kwota się liczy. Za każdą wpłatę serdecznie dziękuję.

Małgorzata

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0180612
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki