Endometrioza niszczy moje życie! Proszę, pomóż mi się od niej uwolnić!

Małgorzata Muniowska
Zbiórka zakończona

Endometrioza niszczy moje życie! Proszę, pomóż mi się od niej uwolnić!

Cel zbiórki:

Operacja usunięcia endometriozy w Niemczech, pokrycie kosztów dojazdu i pobytu

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Małgorzata Muniowska, 31 lat
Kraków, małopolskie
Endometrioza głęboko naciekająca
Rozpoczęcie: 17 Lutego 2021
Zakończenie: 6 Listopada 2021

Opis zbiórki

Kochani, pozostało niewiele czasu na zebranie środków na operację jak i całe leczenie pooperacyjne i inne koszty z tym związane. Dlatego zmuszona jestem po raz kolejny prosić Was o drobne wsparcie. Do tej udało się uzbierać połowę kwoty! :) Dziękuję Wam za to ogromnie! Za KAŻDĄ Waszą dotychczasową pomoc ! Jesteście wspaniali!

______

Witaj dobry Człowieku ! :)

Dlaczego mówię, że dobry? Dlatego, że kliknąłeś ten link ☺ i z góry pragnę Ci za to podziękować.

Po wielu latach życia w bólu zmuszona zostałam poddać się profesjonalnej, prywatnej operacji, której koszt może wahać się w granicach 20 000 PLN - 40 000 PLN. Operacja odbędzie się w Niemczech, zatem doliczyć trzeba koszty dojazdu, noclegów, badań, kontroli pooperacyjnych oraz fizjoterapii i suplementacji.

Choruję na endometriozę, z powodu dolegliwości mam problemy w codziennym funkcjonowaniu, ponieważ ból towarzyszy mi już codziennie. Problemem stało się zwykłe sprzątanie, spacerowanie czy ćwiczenia. Przez większość czasu mam ból całej miednicy mniejszej, bóle jajników, pleców, uczucie ciągnięcia w brzuchu, problemy z jelitami. Brzuch jest jak balon, a niektórzy pytają czy jestem w ciąży..

Opadłam z sił, straciłam motywację do wszystkiego i czuję się beznadziejnie. Każde wyście z domu wiąże się ze strachem, chociażby czy będzie toaleta, czy wytrzymam, bo przecież wiem, że jak dostanę atak to będzie ciężko, znów będę zwijać się z bólu... Kilkukrotnie sprawdzam plecak, czy mam ze sobą leki. Spacery po górach nie sprawiają już przyjemności, bo podnosząc nogi czuję ciągnący ból w brzuchu. Ciągle chodzę do toalety, a są dni, że oddawanie moczu sprawia mi okropny ból...

Specjalistyczne badanie potwierdziło : Endometrioza głęboko naciekająca (DIE)

„Ognisko DIE obejmuje zatokę Douglasa. Na jednym jajniku są dwie torbiele, ponadto jajnik ten zrośnięty jest z esicą i odbytnicą. Jajnik lewy już jest lity, zniszczony po poprzedniej operacji, zrośnięty z zstępnicą. Dodatkowo mam ognisko DIE przy prawej ścianie odbytnicy, oraz odczynowe zmiany w esicy, plaka przy przedniej ścianie odbytnicy”

Po konsultacji z kliniką w Warszawie i rozmowie telefonicznej z lekarzem pracującym w Dortmundzie, zostałam poinformowana, że operacja ta musi odbyć się w Niemczech, ponieważ w grę wchodzi usunięcie zmian na jelitach, więc potrzebują dodatkowego chirurga. Koszt samej podstawowej operacji wstępnie około 4000 euro, a w momencie gdy zmiany okażą się większe lub potrzebna będzie resekcja jelita koszty wzrastają dwukrotnie czyli na około 8 - 9 tysięcy euro. Cena nie uwzględnia  jednak dojazdu, noclegów,  opłat związanych z wyjazdem, leczenia pooperacyjnego i wszelakich kontroli oraz leków i suplementów. Jest również potrzeba wykupienia specjalistycznego planu żywieniowego. Bardzo ważna jest również regularna fizjoterapia uroginekologiczna, która ma ogromny wpływ na walkę z bólem. Potrzebne jest również wsparcie psychologa, a wszystkie wizyty u specjalistów, kontrole i badania są prywatne.

Dlatego zwracam się do Was Kochani z ogromną prośbą o wpłatę, chociażby symbolicznej złotówki.

Jedyne czego pragnę to poznać życie bez bólu... Przez chwilę nie zastanawiać się co będzie gdy dostanę atak, co będzie gdy dostanę miesiączkę. Chciałabym funkcjonować zwyczajnie, móc cieszyć się życiem, wyjściem w góry czy na spacer. Chciałabym móc bez strachu spotykać się ze znajomymi, a w niedalekiej przyszłości zostać mamą. Niestety bez tej operacji nie mam na to szans.

______

Zbiórkę można wspierać biorąc udział w licytacjach prowadzonych na stronie: Licytacje dla Gosi - walka o życie bez bólu
 

Obserwuj ważne zbiórki