Pomagaj bo możesz

Anonimowy Pomagacz

Miłość to jedno z najważniejszych uczuć, które na zawsze zmienia rzeczywistość. Sprawia, że świat staje się lepszym miejscem.

Kiedy większość najmłodszych mieszkańców bawi się na świeżym powietrzu w rodzinnym gronie, oni spędzają ten czas w salach szpitalnych, leżąc całymi godzinami na łóżkach, pod kroplówkami lub inną aparaturą medyczną. Mowa o małych pacjentach oddziałów kardiologicznych i kardiochirurgicznych Śląskiego Centrum Chorób Serca. W tym szczególnym czasie czekają i liczą na odwiedziny oczywiście z niespodzianką. Fundacja SCCS stara się przynajmniej raz w miesiącu organizować taką wizytę. Wolontariuszom towarzyszą maskotki, słodycze, książki, którymi obdarowuje się zarówno najmłodszych, jak i trochę starszych pacjentów.
Dzięki takim odwiedzinom pacjenci mogą, chociaż na chwilę, zapomnieć o chorobie, o bólu, cierpieniu i strachu, które często towarzyszą dzieciom podczas pobytu
w oddziałach.
I jak podkreślają lekarze, ma to dla nich duże znaczenie. Roześmiane twarze dzieci, to też recepta na ich szybszy powrót do zdrowia.

Wsparli

200 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

alicja

20 zł

Anonimowy Pomagacz

Darowizny trafiają bezpośrednio do
10%
320 zł Wsparły 3 osoby CEL: 3 000 ZŁ
Wesprzyj