Mali uchodźcy znowu w potrzebie

Fundacja dla Wolności
organizator skarbonki

Blisko setka dzieci bez prawdziwego domu. Znalazły schronienie w ośrodku dla cudzoziemców na warszawskim Targówku. Jedynym takim miejscu w Warszawie. Ale dach nad głową to dopiero początek ich trudnej drogi. Pomóżmy im wspólnie wyjść na prostą.

Fundacja dla Wolności opiekuje się nimi od czterech lat. Ciężko pracowaliśmy, by zdobyć zaufanie dzieci, poznać potrzeby i wypracować skuteczne formy działania. Nasi podopieczni to dzieci zagubione, nieprzygotowane do życia w Polsce, często skrzywdzone przez wojny i rodzinne traumy. Nasi pedagodzy i wolontariusze tworzą przestrzeń bezpiecznej zabawy i nauki, pomagają odrabiać lekcje, rozwijać umiejętności i zainteresowania oraz nawiązywać partnerskie relacje z rówieśnikami. Zajęcia grupowe łączymy z indywidualną pracą z dziećmi i mamami. Pragniemy by w przyszłości wszystkie dzieci funkcjonowały samodzielnie w naszym kraju.

W 2015 r. przeprowadziliśmy łącznie 730 godzin zajęć edukacyjnych, 22 treningi sportowe i 14 wycieczek dla 107 dzieci. Pomogliśmy 32 rodzinom. Jak będzie w tym roku?

Na realizację naszego celu potrzebnych jest kilka tysięcy złotych miesięcznie. Na utrzymanie świetlicy i zajęcia edukacyjne. Na książki, gry, materiały edukacyjne i zabawki. Na wycieczki do placówek kulturalnych i warsztaty. Na wynagrodzenia pedagogów, którzy systematycznie pracują z dziećmi co najmniej 18 godzin w tygodniu. Te zadania finansujemy z dotacji publicznych, które nigdy nie pokrywają wszystkich potrzeb.

Pod koniec zeszłego roku dzięki Państwa wsparciu zebraliśmy 6 tys. zł., co pozwoliło nam prowadzić świetlicę przez styczeń i luty. W marcu okazało się, że dotacja z urzędu miasta została obcięta w tym roku o połowę. Nie potrafimy się z tym pogodzić, nie zostawimy dzieci. Nasza misja trwa. Prosimy o pomoc.

Wsparli

20 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Na uchodzcow
60 zł

Ant

26,03 zł

Ania T

100 zł

tww

wspieram aby wspierali inni
50 zł

Maria

Pokaż więcej

Darowizny trafiają bezpośrednio do
87%
5 251 zł Wsparły 84 osoby CEL: 6 000 ZŁ