Przeszczep serca i płuc… tylko to daje Marcinowi szansę na powrót do kochającej żony i córek

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
6 014,11 zł
Wsparły 124 osoby
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Zakup leków, rehabilitacja i wyjazdy

Marcin Dawidziak, 37 lat

Myszewo, pomorskie

Ziarnica złośliwa IV stopnia z przerzutami do płuc

Każdy dzień  w życiu Marcina był czasem spędzanym z kochającą żoną oraz dwoma córeczkami - Olą i Zuzią. Obowiązki związane z ulubioną pracą również sprawiały mu wiele radości i satysfakcji. Niestety u mojego brata zaczęły pojawiać się częste przeziębienia, ziemne poty, nerwowość… Nikt nie przypuszczał, że te objawy zwiastują początek poważnej choroby. Kiedy dolegliwości nawracały, postanowiliśmy dowiedzieć się, co jest tego przyczyną. Wszystko zmieniło się diametralnie, kiedy usłyszeliśmy diagnozę - ziarnica złośliwa IV stopnia. Chłoniaki to choroba nowotworowa...

Dni mijały na ciągłym leczeniu, jednak przez cały ten czas mój brat był pełen chęci do życia. Niestety, chemia i radioterapia ani na chwilę nie pozwoliła nam zapomnieć o nowotworze. Serce zaczęło się poddawać, w związku z tym lekarze podjęli decyzje o zakwalifikowaniu do przeszczepu. Cała rodzina bardzo bała się o Marcina, a kolejne wizyty w szpitalu wymagały ogromnej woli do walki.

W 2019 roku Marcin przeszedł pierwszy zawał, kilka miesięcy później następny. Każdy dzień powodował w nas ogromny niepokój. Na następną złą informacją nie trzeba było długo czekać, był to kolejny cios. W płucu Marcina wytworzyło się niebezpieczne ciśnienie, które zagraża życiu. Od sierpnia 2020 Marcin czeka na telefon, który odmieni jego życie. Niezbędny jest przeszczep, zarówno płuca jak i serca… Dwa tak ważne narządy pozwolą na lepsze życie. 

Leki, rehabilitacja, wyjazdy do oddalonej kliniki generują ogromne koszty, które do tej pory cała nasza rodzina dała radę ogarnąć. Teraz zwracamy się z prośbą o pomoc na zakup leków niezbędnych po przeszczepie serca i płuc.

Weronika, siostra Marcina z rodziną

Pomogli

Ładuję...

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
6 014,11 zł
Wsparły 124 osoby
Wesprzyj Wesprzyj