Wypadek sprzed lat zniszczył sprawność Marcina! Pomóż mu ją odzyskać!

Marcin Świeżak

Wypadek sprzed lat zniszczył sprawność Marcina! Pomóż mu ją odzyskać!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0223990
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Operacja ręki w Madrycie, dojazd, pobyt

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Marcin Świeżak, 31 lat
Zabrodzie, mazowieckie
Stan po wypadku
Rozpoczęcie: 21 Września 2022
Zakończenie: 6 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Dla wielu osób lipiec 2012 roku był czasem odpoczynku i beztroskich wakacji, ale nie dla Marcina. Jedyne wspomnienia, które pozostały mu z tego okresu, wiążą się z koszmarem, który bezpowrotnie zmienił jego życie…

Marcin jak zawsze przyjechał do pracy z samego rana i po wpisaniu się na listę obecności, udał się do szatni, aby przebrać się w strój roboczy. Po drodze doszło do potwornego wypadku. Mijając kontener, po przejściu kilku metrów, Marcin  zobaczył, że gwałtownie, z dużą prędkością i piskiem opon, cofała się w jego kierunku śmieciarka, która przygniotła go do kontenera! Marcin w ostatnim momencie, chcąc uchronić się przed najgorszym, zasłonił się rękami. “Gdybym wtedy tego nie zrobił, śmieciarka przecięłaby mnie na pół” - powiedział później.

Wskutek wypadku obie ręce Marcina zostały dosłownie zmiażdżone. Konieczne było przeprowadzenie aż 30 operacji obejmujących przeszczepy skóry z uda, przeszczep mięśni pleców, rekonstrukcje lewej tętnicy ramiennej, zespolenie kości, przywrócenie funkcji zgięcia nadgarstka oraz zespolenie kości złamanych palców.

Marcin Świeżak

Dzięki zabiegom udało się uratować ręce Marcina, niestety wszystkie urazy i uszkodzenia zostawiły po sobie konsekwencje. Obecnie nie można już poprawić sprawności w lewej ręce. W prawej cały czas występuje problem z rotacją wewnętrzną i zewnętrzną przedramienia i nadgarstka, przykurcze oraz brak możliwości wyprostowania niektórych palców. W tym przypadku jest jednak nadzieja na zwiększenie zakresu ruchu. 

Po ostatniej konsultacji pojawiła się szansa na dalsze leczenie, już nie w Polsce, lecz za granicą. Jeden z chirurgów kierujących leczeniem Marcina skierował go na konsultację chirurgiczną w Madrycie, do kliniki doktora Pinala. Marcin otrzymał kwalifikację do operacji prawej ręki. Potrzebne będą w sumie dwa zabiegi, a po nich hospitalizacja i dodatkowe konsultacje. To już daje ogromną sumę pieniędzy, a do wszystkiego dochodzą jeszcze koszty logistyczne, które są ogromne!

Wasza pomoc to jedyna nadzieja na sprawność Marcina. Bardzo Was prosimy - jeśli tylko możecie, wesprzyjcie Marcina po tym horrorze, przez który przeszedł. Jego jedynym marzeniem jest sprawność i samodzielność. Teraz, gdy pojawiła się na to szansa, nie możemy jej stracić!

Bliscy Marcina

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0223990
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki