Legenda kickboxingu walczy o zdrowie. Potrzebna pomoc!

Marek Piotrowski

Legenda kickboxingu walczy o zdrowie. Potrzebna pomoc!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0077644
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Diagnostyka, leczenie, rehabilitacja, sprzęt rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Silny Oddech
Marek Piotrowski, 59 lat
Dębe Wielkie, mazowieckie
Choroba neurologiczna
Rozpoczęcie: 29 Lipca 2020
Zakończenie: 23 Maja 2024

Opis zbiórki

Marek, dla wielu ikona polskiego sportu, dla nas najlepszy przyjaciel. Marek Piotrowski - znany z ringowego przydomku jako Punisher, legenda kick-boxingu. W swoim zawodowym życiu jako kickbokser stoczył 44 walki, z czego zwyciężył w 42! Oprócz walk w kick-boxingu Marek stoczył także 21 pojedynków w tradycyjnym boksie. Wszystkie wygrał! Teraz przed nim do wygrania ta najważniejsza — walka o życie!

Marek to najbardziej utytułowany polski kickbokser w historii. W październiku 1988 roku stoczył swoją pierwszą walkę w USA – w Rockford znokautował Boba Handegana w 4. rundzie. W 1989 roku w swej piątej walce za Oceanem zwyciężył jednogłośnie na punkty dotychczas niepokonanego Ricka „The Jet” Roufusa i zdobył zawodowe mistrzostwo Stanów Zjednoczonych! Dwa miesiące później sięgnął po tytuł światowy pokonując słynnego Dona Wilsona. Tak narodziła się legenda.

Marek Piotrowski

Kilka lat później rozpoczęły się jego poważne problemy ze zdrowiem, które zatrzymały jego karierę. Wtedy zaczęła się inna walka...

Postępująca i nie do końca zdiagnozowana choroba spowodowała duże trudności w mowie oraz poruszaniu się Marka. Dzisiejsze czasy nowoczesnej, precyzyjnej diagnostyki, interdyscyplinarnych zespołów lekarskich, dają jednak szansę na znalezienie właściwej drogi leczenia niezwykle trudnych przypadków klinicznych. Opierając się na doświadczeniu, wiedzy oraz stałej współpracy z różnymi ośrodkami i Instytutami Medycznymi staramy się pomóc Markowi w dojściu do sprawności oddechowej, ruchowej i funkcjonalnej. 

Przeprowadzona operacja górnych dróg oddechowych usprawniła oddychanie, a dotychczasowa rehabilitacja wsparła funkcje mowy, chodzenia, poprawiła zakres ruchu i zmniejszyła ból barku. Niestety koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo duże i znacząco przewyższają możliwości finansowe rodziny Marka. Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego to od 11 do 15 tys. zł!

Marek Piotrowski

Oprócz rehabilitacji, która powinna odbywać się kilka razy w roku, konieczne jest dalsze leczenie i dalsza diagnostyka w kraju. Rozpatrywane jest także leczenie za granicą. Aby móc kompleksowo, systematycznie i profesjonalnie pomagać Markowi, bardzo potrzebne jest stałe wsparcie.

Wsparcie kibiców, fanów, przyjaciół dodaje Markowi otuchy, budzi nadzieję i przywołuje uśmiech na jego twarzy! Pokazaliście, że jego zdrowie jest dla Was cenne i że chcecie przy nim być! 

Dziękujmy – tylko z Wami ta walka może dalej trwać!

Przyjaciele Marka

Zbiórka objęta jest patronatem Fundacji Silny Oddech, której Marek jest Podopiecznym.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0077644
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki